У Львові підсвітять о 17:00 каплицю Боїмів

12:24 30 листопада 2015 р.


Фото: ugcc.lviv.ua

Спільнота святого Егідія ініціювала Міжнародну акцію «Мiста за життя – міста проти смертної кари».

30 листопада 2015 року, о 17:00 на площі перед каплицею Боїмів відбудеться міжнародна акція «Мiста за життя – міста проти смертної кари», яку організовує Спільнота святого Егідія. Саме в цей день 30 листопада у 1786 році вперше в світі у Великому герцоґстві Тосканському була скасована смертна кара.

Тому, починаючи з 2002 року, спільнота святого Егідія ініціювала Міжнародну акцію «Мiста за життя – міста проти смертної кари»,  щоб привернути увагу світової спільноти до існуючої проблеми «узаконених вбивств». На сьогодні до міжнародної акції приєдналося 2000 міст світу.

Кожне місто, яке приєднується до цього заходу, підсвічує одну з найгарніших архітектурних споруд. Так, наприклад у Римі – Колізей, у Відні – собор Святого Стефана, в Парижі – Собор Паризької Богоматері, у Львові – каплицю Боїмів. Крім того, у містах, які приєдналися до даного заходу, відбуваються конференції та публічні виступи відомих політиків, громадських діячів, свідків родичів незаслужено засуджених до смертної кари та невинно страчених.

Так акція об’єднує країни світу, які оголошують, що засуджують явище смертної кари, яке досі практикують, «як найвищу міру покарання», ще чимало країн Азії, Африки, Америки, Європи. Про це повідомили в прес-службі Львівської архиєпархії УГКЦ.

dailylviv.com

До теми

10:16 16 травня 2021 р.

Міжнародний день музеїв у Львові: спецпрограма

18 травня Львів разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день музеїв. Для події у 2021 році Міжнародна рада музеїв ІСОМ затвердила тему: «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення».

Рубрика: Культура

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу