Тростянецька тергромада може обрости новими селами, – експерт

12:45 28 березня 2016 р.

Фото до новини

Найуспішніша об’єднана територіальна громада на Львівщині може обрости ще кількома селами.


Відео: Львівський прес-клуб

Найбільше конфліктів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад в рамках децентралізації влади виникає, коли вирішують, де буде адміністративний центр майбутньої громади. 

Про це сьогодні, 28 березня, під час інтерв'ю-прес-конференції з головою Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади Олександрою Леницькою на тему: «Реформи у Тростянецькій об'єднаній громаді», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГО «Європейський діалог» Тарас Баранецький. 

- Кожен би хотів робити реформи, але щоби всі об’єднувалися навколо нього, - каже він. 

За його словами, Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада може бути прикладом в дуже багатьох параметрах для Львівщини і для цілої України. 

- І п’ять сільських голів вирішили, що центр буде там, де ніколи не було сільської ради, - каже Тарас Баранецький.

Також, за його словами, важливо те, що об’єднання відбувалося на основі розрахунків спроможності майбутньої територіальної громади, оскільки власні доходи цієї громади є значні, найбільші на території Львівщини, і абсолютно достатні для функціонування громади. 

- Крім того, ця територіальна громада постійно залучає кошти з інших джерел. Зокрема, подає  різноманітні проекти, залучає кошти з-за кордону, - каже експерт. 

Він нагадав, що Тростянецька сільська об’єднана територіальна громада є першою на Львівщині, де були обрані старости і їхні повноваження вже підтверджені. 

- Можливо, до цієї громади захочуть доєднатися населенні пункти з інших потенційних об’єднаних громад, наприклад, з Пустомитівського району, - прогнозує Тарас Баранецький.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів