Комендант Львівщини сказав, що робити, якщо військовослужбовці ТЦК і СП силоміць забирають громадян-військовозобов'язаних

21:25 23 листопада 2023 р.

Фото до новини

Уповноважені особи ТЦК і СП не мають функцій щодо затримання особи.

Комендант Львівської області Тарас Грень, який уже місяць працює на посаді керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації, сказав в інтерв'ю телеканалу НТА, що недавній резонансний наказ за його підписом стосувався лише двох речей, пише DailyLviv.com.

По-перше, зобов'язав громадян-військовозобов'язаних у віці від 18 до 60 років завжди мати при собі військово-облікові документи і документи, які встановлюють особу. По-друге, надав право уповноваженим військовослужбовцям ТЦК і СП перевіряти наявність таких документів і робити звірку даних. У разі виникнення конфліктної ситуації комендант радить обидвом сторонам викликати поліцію. Військовослужбовці ТЦК і СП не мають права вдаватися до силоміцних затримань, а громадяни- військовозобов'язані - ображати військовослужбовців. 

"Якщо ж військовослужбовці ТЦК і СП не одержали від особи, документи якої перевіряли, військово-облікових документів, то вони мають виписати цій особі повістку, а не силоміць забирати її з собою, - сказав Тарас Грень. - Уповноважені особи ТЦК не мають функцій щодо затримання особи, притягнення до адміністративної відповідальності. До їхніх повноважень належить можливість скласти протокол про адміністративне правопорушення, але не у цих випадках. Тому наголошую, що при виникненні таких ситуацій належною, коректною і правильною поведінкою військовослужбовців ТЦК і СП буде відповідний виклик правоохоронних органів. Які повинні формувати ті чи інші документи, протоколи, належним чином реагувати, як передбачено законом. Наказ коменданта, який набув такого суспільного розголосу, не стосується дій щодо притягнення до відповідальності. Він стосується обов'язку громадян в час воєнного стану носити такі документи при собі і пред'являти на вимогу для проведення відповідної звірки". 

Про те, як має діяти поліція, прибувши за таким викликом, повинне розповісти керівництво поліції Львівської області. 

Нагадаємо, що комендант Львівської області спочатку своїм наказом розширив повноваження працівників ТЦК і СП, а потім сказав, за що їх каратиме.

Наказ коменданта Львівської області Тараса Греня про надання права працівникам ТЦК і СП на Львівщині перевіряти, в тому числі на вулиці і в публічних місцях, документи всіх осіб призовного віку - від 18 до 60 років. викликав неоднозначну реакцію. Наприклад, адвокат Ярослав Жукровський заявив, що порядок перевірки документів особи встановлений чинним законодавством і безпосередньо урядовою постановою, яка не передбачає можливості делегування повноважень для такої перевірки військовослужбовцям ТЦК та СП. Навіть в окремо взятій області, як це протизаконно ухвалили на Львівщині.

У підсумку сталося так, що комендант Львівської області видав наказ про перевірку документів, який неможливо виконати без порушення.

Тим часом секретар комітету ВР заявив, що провал мобілізації в Україні став більшою проблемою, ніж снаряди для війська. 

UPD: Секретар секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко сказав, що законопроєктом, який розроблять до кінця року за участі Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних сил, права ТЦК розширять.

Вони зможуть перевіряти приписні документи, вручати повістки, вести аудіо і відеозаписи.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів