Комендант Львівської області спочатку розширив повноваження працівників ТЦК і СП, а потім сказав, за що їх каратиме

18:51 22 листопада 2023 р.

Фото до новини

20 листопада комендант Львівської області Тарас Грень підписав наказ, який зобов'язав усіх військовозобов’язаних мати при собі документи, що посвідчують особу, та військово-облікові документи, а працівників ТЦК та СП уповноважив перевіряти ці документи.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Найбільшого розголосу набуло питання повноважень працівників ТЦК та СП під час таких перевірок.

Напередодні, 21 листопада, в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА відбувся брифінг за участі керівника апарату Львівської ОВА Тараса Греня. Пан Тарас повідомив про рішення Ради оборони Львівщини, яке ухвалили 17 листопада.

У повідомленні йдеться, що військовозобов’язані громадяни України віком 18-60 років, які перебувають на території Львівської області, на час дії воєнного стану повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, а також військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Ці документи громадяни мають надавати на вимогу для перевірки працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Як наслідок у суспільстві почалось масове обговорення доцільності і навіть законності такого рішення.

«Зважаючи на резонанс та важливість цієї теми, пов'язаної з діяльністю працівників ТЦК та СП, вважаю за доцільне пояснити деталі виконання цього наказу. Наголошую, що наказ базується на законодавчих положеннях, зазначених у статті 8 Закону України про правовий режим воєнного стану, та на затвердженому Кабміном Порядку перевірки документів, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажу під час впровадження правового режиму воєнного стану.

Насправді ці правові акти надають широкі повноваження правоохоронцям та представникам Сил безпеки і оборони, але в Львівській області застосовують лише базові заходи.

Наказ не є рішенням окремої посадової особи, він був прийнятий після обговорення на засіданні Ради оборони області з участю військових, правоохоронців і спеціалістів-правознавців.

Ці розширення прав працівників ТЦК та СП не обмежують конституційних прав громадян.

Важливо зауважити, що наказ стосується лише перевірки документів і не дозволяє будь-яких протизаконних дій. Порушення прав працівниками ТЦК та СП будуть ретельно прослідковані, а винні особи будуть нести покарання згідно із законом», – прокоментував Тарас Грень.

Нагадаємо, що адвокат Ярослав Жукровський розкритикував цей наказ коменданта Львівської області як протизаконний.

Нагадаємо, у Львові представники ТЦК знову силоміць «пакували» чоловіка до війська (відео).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів