21:57 20 грудня 2022 р.
Повідомлення про те, що США скерують для України систему протиракетної оборони Patriot - історична подія, з точки зору можливостей, які матимуть українські збройні сили.
Утім Україні досі необхідно більше інтегрованих потужностей, які діють у комплексі, - наголосили експерти під час дискусії в аналітичному центрі "Атлантична Рада", що відбувся у вівторок, 20 грудня, повідомляє Голос Америки, пише Dailylviv.com.
"Patriot – величезне покращення можливостей. Проблема полягає в тому, що це крапля в морі, з точки зору потужностей. Припустимо, що є одна батарея із шістьма чи вісьмома пусковими установками. Цього буде достатньо, щоб захистити одне місто від крилатих ракет і літаків, якщо вона належним чином інтегрована в усі інші системи. Протиповітряна та протиракетна оборона мають бути інтегрованою мережею систем», - наголосив під час події колишній американський генерал, колишній командувач сил США у Європі Бен Годжес.
Подібно їдумки дотримується і колишній міністр оборони України, а нині - почесний співробітник Євразійського центру "Атлантична рада" Андрій Загороднюк. За словами Загороднюка, новини про системи Patriot дуже позитивні, але Україні також потрібні й інші системи протиповітряної оборони, яких досі бракує.
Водночас Загороднюк наголошує на тому, що повідомлення про системи Patriot - історична подія.
«Ще нещодавно це було навіть важко уявити. Пам’ятаємо, як тривали дискусії із Міноборони США, як навіть не було сенсу
Зеленський особисто веде переговори з Байденом про передання Україні систем Patriot
НАТО обговорює можливість надання Україні ЗРК Patriot - Столтенберг
Patriot і Eurofighter найліпше було б розмістити на заході України, - Ярослав Качинський
Протиракетний щит України створять комплексами IRIS-T SLM, NASAMS, MIM-104 Patriot