Про що розповіли фрагменти крилатої ракети рф, яку збили на Львівщині

16:19 1 грудня 2022 р.

Фото до новини

Усі без винятку виявлені ракети Х-55 були з навмисно стертими власними серійними номерами.

Росіяни виснажують українську систему протиповітряної оборони ракетами Х-55, що не несуть вибухонебезпечної бойової частини.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав на брифінгу представник Центрального воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних сил України полковник Микола Данилюк, пише Dailylviv.com

"У районі сіл Субіч та Княжпіль у Хмельницькій області та села Заставне Львівської області були виявлені фрагменти крилатих ракет, які до 31 жовтня цього року противником не застосовувались. Особливістю виявлених крилатих ракет було те, що вони були споряджені не вибухонебезпечною бойовою частиною. В результаті проведеної ідентифікації було встановлено, що дані фрагменти належать стратегічній крилатій ракеті Х-55", - зазначив Данилюк.

За його словами, Х-55 – це радянська ракета, яка призначена для завдання ударів по стратегічних цілях, координати яких завчасно відомі. Вона здійснює політ на гранично малій висоті, на дозвуковій швидкості зі спроможністю огинання рельєфу місцевості.

Данилюк зазначив також, що під час обстеження уламків ракети було встановлено, що їх радіаційний фон в нормі, тобто це свідчить, що не було контакту з ядерними елементами.

"Свідомий запуск даних ракет спрямований на проведення демонстраційних дій, відволікання на себе уваги української системи ППО, виснаження її. В той час як сучасні російські ракети Х-101 та 3М14 комплексу "Калібр" спрямовуються на об’єкти критичної інфраструктури, житлові квартали, що може значно підвищити ефективність їх застосування. Іншими словами, запуск даних ракет спрямований на виявлення системи ППО нашої держави та її виснаження", - сказав він.

Данилюк також повідомив, що всі без винятку виявлені ракети Х-55 були з навмисно стертими власними серійними номерами. Він припустив, що це можуть бути ракети, які у свій час Україна передала РФ.

На його думку, застосування цих ракет може свідчити про виснаження запасів сучасних крилатих ракет РФ.

Разом з тим Данилюк зауважив, що ці ракети хоч і не оснащені вибуховою речовиною, але все ж небезпечні через свою кінетичну енергію та залишки палива, що вибухають, і це видно з останнього випадку, коли Х-55 влучила в будинок.

Розвідка Великої Британії повідомила про ключовий компонент військової доктрини Росії

Скільки російських ракет українська ППО збила у жовтні і листопаді

Міноборони повідомило про рекордну кількість знищених у листопаді росіян

Кожна наступна повітряна тривога може бути попередженням про масований ракетний удар Росії - ПС

Моравєцький вірить, що німецькі Patriot можуть відправити в Україну

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів