НАТО обговорює можливість надання Україні ЗРК Patriot - Столтенберг

22:25 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

Союзники по Альянсу підтверджують готовність надавати Україні подальшу військову допомогу, зокрема, сучасні системи ППО, включаючи Patriot, але, поки дискусії навколо цих систем тривають, НАТО зосереджує увагу на поставках боєприпасів та запчастин для сучасних систем повітряної оборони, які Україна вже отримала.

Про це сьогодні в Бухаресті, під час пресконференції в ході першого дня роботи Північноатлантичної Ради, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу, пише Dailylviv.com.

«Це (обговорення з Україною – ред.) частково стосується надання нових систем, таких, наприклад, як Patriot, навколо яких триває обговорення просто зараз. Але це також про те, щоб ті системи, які вже були поставлені, були функціональними та ефективними. Ми маємо бути впевненими, що ми можемо поставити запасні частини, щоб вони (українці – ред.) могли забезпечувати дієздатність цих систем, а також мали боєприпаси до них. Це один із найбільших викликів, перед якими ми постаємо сьогодні», - зауважив Столтенберг.

Він нагадав, що союзники по НАТО вже надали Україні найбільш розвинуті системи, такі як норвезькі NASAMS або німецькі IRIS-T. Ці системи демонструють високі результати, про що свідчить ефективність оборони України під час російських ракетних атак та атак дронів. Наразі дуже важливо забезпечити ці системи боєприпасами, а також запасними частинами для їх обслуговування та ремонту.

«Саме тому нам дуже важливо зустрітися тут із міністром Кулебою, щоб ми могли разом, як ми це зробили раніше на двосторонньому рівні, обговорити негайні потреби та відповісти на конкретні запити, які Україна надсилає союзникам по НАТО. Цей діалог вже дозволив нам довести допомогу від союзників по НАТО до безпрецедентного рівня, як в тому, що стосується типів озброєння, так і в обсягах такої допомоги. Важливо, щоб ми могли розглядати весь перелік запитів, як ми це робимо в НАТО та у форматі Рамштайну», - Столтенберг.

Він підтвердив, що союзники наразі розглядають можливість надання Україні широкого спектру додаткових систем повітряного захисту, але водночас вживають негайних заходів, щоб вже надані системи такої зброї працювали так, як від них очікують.

Як повідомлялося, сьогодні у Бухаресті розпочалася дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, на якій союзники обговорюють найважливіші питання євроатлантичної безпеки. До участі в зустрічі запрошений міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Patriot і Eurofighter найліпше було б розмістити на заході України, - Ярослав Качинський

Польща офіційно просить Німеччину передати Україні системи протиракетної оборони

Система ППО Patriot уже захищає центральну Словаччину, С-300 можна передавати Україні

осія несе повну відповідальність за війну - заява міністрів МЗС країн НАТО

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини