Україна отримала норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS

22:03 25 вересня 2022 р.

Фото до новини

В інтерв'ю американському телеканалу CBS News президент Зеленський розповів, що Україна вже отримала перші новітні норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS.

"Нам абсолютно потрібно, щоб Сполучені Штати продемонстрували лідерство і передали Україні системи ППО. Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже було прийнято. А також Конгресу США, ми отримали NASAMS. Це системи протиповітряної оборони. Але, повірте, цього навіть близько не вистачає, щоб покрити цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, університети, домівки українців", - заявив український президент Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу CBS News. Про це повідомляє BBC-Україна, пише Dailylviv.com

Повідомлення про можливе надання Україні комплексів NASAMS з'явилися ще на початку літа.

На початку липня США оголосили, що у новому пакеті допомоги буде дві системи NASAMS. Потім були нові обіцянки виготовити і надати додаткові системи.

Проте заява президента України американському телеканалу є першим офіційним свідченням, що перші системи ППО вже в Україні.

Від кінця серпня Росія почала більш масовані та цілеспрямовані удари по об'єктах критичної інфраструктури в Україні - теплостанціях, дамбах, ЛЕП.

За оцінками військових оглядачів, отримання Україною NASAMS стане серйозним посиленням системи протиповітряної оборони ЗСУ не лише проти російських бомбардувальників, але й проти крилатих ракет від "Іскандерів", "Точок-У", "Калібрів".

Саме ними Росія найбільше обстрілює майже всі регіони України. Тому шанси "закрити небо" з такими системами ППО підвищаться.

Зеленський назвав п'ять країн, з якими йдуть перемовини про надання систем ППО

Сполучені Штати розглядають можливість відправки в Україну більш досконалої зброї

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини