Завод ЛАЗ стане торгово-офісним центром: вздовж корпусів вирубують старі тополі

12:44 12 січня 2022 р.

Фото до новини

Тополі на вул. Стрийській, вздовж корпусів колишнього заводу ЛАЗ, буде замінено на платани, горобину Додонг та кущі пухироплідника і бірючини.

Про це повідомила Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР, пише Dailylviv.com.

За її словами, роботи з висаджування зелених насаджень заплановано провести до 21 квітня 2022 року. Контроль за проведення робіт з озеленення буде забезпечено управлінням екології та природних ресурсів ЛМР та садівником Сихівського району.

«Тополі на вул. Стрийській підійшли до вікової межі, кілька разів пройшли обрізку усіх гілок. Зараз ми більше не практикуємо подібних обрізок, оскільки вони наносять велику шкоду дереву і прирікають його на постійну обрізку усієї крони. Адже так звані водяні пагони є вкрай погано закріплені, і з наростанням маси гарантовано відламуються пучками.

Зараз корпуси ЛАЗу повністю змінюють функцію з промислової на торгово-офісну, і зараз ця сторона вул. Стрийської стане дуже активною у використанні: облаштовуються тротуари, велодоріжка, паркомісця. Облаштувати таку інфраструктуру з наявними тополями складно, оскільки тополя має поверхневу кореневу систему, і при облаштуванні покриттів коренева система буде пошкоджена настільки, що тополі не зможуть прожити довго, а також мають загрозу падіння. Насправді, великі чорні тополі і без того падають з кореня при буревіях, оскільки крихкі поверхневі корені є ознакою, притаманною саме цьому виду.


Натомість інвестор бере на себе зобов'язання влаштувати благоустрій та повністю відновити озеленення вздовж фасаду», - повідомила Олександра Сладкова.

Так, за інформацією управління екології та природних ресурсів ЛМР, на ділянці навпроти будівлі по вул. Стрийська, 45-45а, заплановано проведення робіт щодо оновлення озеленення: висадку крупномірних дерев та кущів, зокрема дерев виду: горобина Додонг – 26 шт.; платан кленолистий – 19 шт., кущів виду: пухироплідник калинолистий зелений - 115 шт.; пухироплідник калинолистий бронзовий – 103 шт.; бірючина - 25 шт.  

Власне для забезпечення здійснення цих робіт необхідно видалити 31 дерево виду тополя. Зазначимо, що дерева досягли своєї вікової межі (70 років), яка визначена для дерев виду тополя у рядових посадках магістральних вулиць – 45 років (відповідно до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105).

Роботи з висадки зелених насаджень буде проведено до 21 квітня 2022 року.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Мільйони на озеленення Львова: хто виграв тендери

На Львівщині вже виконали програму Президента на 0,35%

У Львові з 62-х кандидатів у міські садівники обрали 9

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів