На Львівщині вже виконали програму Президента на 0,35%

16:36 7 грудня 2021 р.

У Львівській області посадили цьогоріч 3 559 646 дерев, що становить 0,35% від запланованого в Україні за три роки мільярда посаджених дерев.

Завершилася осіння висадка дерев у рамках програми Президента «Зелена країна». Ініціатива передбачає збереження та відтворення лісів, збільшення їх площі. Зокрема, у планах – висадити на території України 1 мільярд дерев у найближчі 3 роки. За 10 років площа лісів має зрости на 1 мільйон гектарів. Про це повідомила пресслужба ЛОУЛМГ, пише Dailylviv.com.

Сьогодні у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась пресконференція з підсумків осіннього садіння дерев на Львівщині у рамках Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом» та виконання програми Президента «Зелена країна». 

Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень розповів про підсумки осінньої кампанії у рамках реалізації програми Президента «Зелена країна»  та окреслив нові завдання та пріоритети для лісівників Львівщини. 

Ярослав Целень повідомив, що станом на 01.12.2021 року на Львівщині висаджено 3 559 646 дерев, на площі 1239,03 га, а саме:

- державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ –  2 708 040 дерев (877,1 га);

- комунальні лісогосподарські п-ва «Галсільліс» -  639 313 дерев (194,4 га);

- військові лісогосподарські п-ва – 83 142 дерева (12,6га);

- представники громадських організацій – 100 636 дерев (144,34 га):

- на землях ОТГ (заліснення парків, скверів) – 27 055 дерев (4,89 га);

- території навчальних та дошкільних закладів – 1 460 дерев (5,7 га).

30 жовтня Львівщина долучилася до міжнародної екологічної акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за одну добу» у рамках глобального екологічного проєкту «Greening the Planet». Цього дня,  за координації ГО «Добро.Дій» на локаціях державних лісогосподарських підприємств майже 1000 учасниками від громадських організацій спільно з лісівниками висаджено понад 175 тис. сіянців головних лісотвірних порід. 

Окрім традиційного садіння лісу у рамках Акції активно проходили інформаційно-просвітницькі заходи та заходи з озеленення територій:

організовано 76 екскурсій;

прочитано 109 лекцій;

створено 29 та доповнено 46 парків, алей, 

проведено озеленення територій понад 140 установ та соціальних об’єктів (навчальних та дошкільних закладів, лікарень, амбулаторій та ін.) 

На Львівщині участь в Акції з садіння молодих дерев взяли 3939 учасників: представники органів влади та місцевого самоврядування, місцеве населення, учнівські лісництва, шкільна та студентська молодь, представники громадських організацій та засобів масової інформації. 

На виконання Указу Президента та екологічної ініціативи «Зелена країна» весною 2022 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівщини заплановано висадити 3 млн 690 тис. дерев. 

Для виконання виробничих завдань щодо вирощування нових лісів, державними лісогосподарськими підприємствами у 2021 році було заплановано зібрати 20 126 кг насіння головних лісоутворюючих порід та для озеленення. З метою виконання Указу Президента України лісогосподарськими підприємствами було збільшено план заготівлі насіння на 75%.  Станом на 01.12.2021 року лісівниками Львівського ОУЛМГ заготовлено 40 563 кг насіння головних лісоутворюючих порід та для озеленення.

За матеріалами осінньої інвентаризації у поточному році  лісогосподарськими підприємствами у лісових розсадниках вирощено 10 411 386 шт. стандартних сіянців. 

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко відзначив роботу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства у питаннях відтворення лісів. Восени цього року у Брюховичах запрацював інноваційний лісорозсадницький комплекс на базі державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою і обласна адміністрація й надалі готова підтримувати розвиток цього напрямку роботи. Юрій Бучко акцентував увагу, що посилюється зацікавленість громадян, особливо  молоді до заходів садіння лісу, і тому необхідно широко інформувати суспільство як ведеться лісогосподарська діяльність в лісах області.

Сприятлива ринкова ситуація: на Львівщині нарощують обсяги лісозаготівлі

У Карпатах нелегальних лісорубів та перевізників ловлять з поліцією і прикордонники

Таємничі митники припинили незаконне вивезення деревини «прихованим» підприємцем

Ліва рука Державного лісового агентства дозволяє правій вирубувати ліс

Лісники виконали програму: за 2 млн грн виростили 1 млн сіянців сосни, дуба, ялиці, бука та інших дерев

dailylviv.com

До теми

17:42 24 січня 2022 р.

У Львові відновлять місто-сад на Кульпаркові

Сьогодні, 24 січня, відбулося виїзне засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, під час якого було підтримано створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» у місті Львові площею 16,22 га.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу