Велике, маленьке, житиме 100 років: у Львові висадили дерева на замовлення

16:46 7 грудня 2022 р.

Фото до новини

Сьогодні, в межах акції «Подаруй місту дерево», у парку Івана Франка висадили 12 нових дерев, які подарували мешканці. Це магнолії, сакури, дуби, а також колоновидний в’яз. Загалом цієї осені у межах акції вдалося висадити 67 різних дерев на різних локаціях міста.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сьогодні у парку Івана Франка поруч із будиночком садівника з'явилась букетна посадка трьох магнолій Black Tulip від небайдужих львів'янок: голови ГО «Львівське об'єднання рієлторів» Ніни Бенях, чоловік та син якої зараз на передовій; народної депутатки Наталі Піпи та заступниці начальника управління екології та природних ресурсів ЛМР Оксани Луцко. А поблизу дитячого майданчика висадили колоновидний в'яз від дружини міського голови, мистецтвознавиці Катерини Кіт-Садової. Як і щороку, свій вклад – дуб звичайний, зробила активістка Уляна Базар. Також благодійники презентували парку сакури, кипарисовик, клен-явір.

Сьогоднішня висадка дерев завершила благодійну акцію міського управління екології та природних ресурсів «Подаруй місту дерево». Завдяки такій акції вже другий рік поспіль усі охочі мали змогу взяти участь у міській сезонній висадці дерев та спільно із садівниками Львова посадити власну рослину.

«Щосезону оголошуємо можливість для мешканців посадити дерево. Раніше ми з активістами збирали кошти, щоб посадити дерева, а зараз це перейшло в таку акцію, що є людина, яка хоче посадити конкретне дерево, і ми разом підбираємо місце, де це дерево посадити. Людина купує саджанець, а ми привозимо його і садимо – щоб все було максимально якісно. Восени в межах акції ми висадили близько 60 дерев та весною, навіть при складних умовах, посадили 40 дерев», - розповіла Олександра Сдадкова, начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

Дуже часто охочі бажають висадити магнолії, райські яблука, сакури, дуби. «Є люди, які хочуть посадити велике дерево, також є люди, які хочуть маленьке дерево. Але більшість хочуть, щоб дерево було таке, яке житиме дуже довго, бажано 100 років, бажано, щоб всіх пережило і радувало нащадків», - додає Олександра Сладкова.

Окрім цієї акції, в межах «озеленення України» цього року по місту висадили близько 100 дерев. Ще близько 700 дерев по місту висадили забудовники. Також особливу увагу цього року надали клумбам.

«Особливу увагу цього року ми вирішили приділити клумбам. Також Почесне Консульство Нідерландів в Україні подарувало місту 125 тисяч тюльпанів, які ми висадили по всій Львівській громаді. Тобто в кожному населеному пункті будуть клумби з голландськими тюльпанами. Наприклад, у парку Франка є 10 таких масивів тюльпанів, також близько 55 клумб з багаторічними рослинами.

Важливі дуже клумби з багаторічними рослинами. Однорічні рослини потребують постійного прополювання, поливання, вони дуже примхливі і просто потребують катастрофічних видатків на своє утримання. Клумби з багаторічниками потребують догляду перші два роки, а потім тільки потрібно їх трохи підстригати і догляд за ними є мінімальний: полив раз на два тижні. Власне це така інвестиція, яку місто зараз зробило, щоб це працювало в наступні роки», - пояснює Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

До слова, такі акції мерія робитиме і в майбутньому, адже зацікавлене в тому, щоб мешканці безпосередньо долучались до озеленення свого міста та робили його кращим і красивішим.

Іменні клени-явори висадили у Львові на проспекті Свободи

Завтра у Львові висадять клепарівські черехи

У парку імені І. Франка пострижуть 100 кущів: мешканців запрошують на майстер-клас

В Україні стартувала кампанія з висадки 1 млрд дерев, а у Львові хочуть зрубати 20 га лісу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів