Велика влада дуже розбещує «слуг народу», – політолог у Львові

08:21 30 вересня 2019 р.

  • 1

Для монобільшості у Верховній Раді ліпше бути ефективною в рамках правового поля.

Таку думку висловив доктор політичних наук, професор НУ “Львівська політехніка” Микола Бучин під час засідання Львівського пресклубу на тему: “Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?".

- Коли говоримо про законотворчість, то маємо розуміти, що через її швидкість втрачається якість, - сказав Микола Бучин. - А саме якість - один із критеріїв ефективного функціонування парламенту. 

Професор-політолог вважає, що мова не лише про те, щоб обговорити законопроекти у комітетах. Сучасна демократія йде далі і передбачає, що незалежні політичні експерти, громадські організації і, зрештою. самі громадяни повинні мати можливість хоча би формально долучатися до обговорення законопроектів і прийнятття політичних рішень. А у новообраній Верховній Раді навіть народні депутати не встигають обговорити законопроекти. 

- Ми маємо унікальну ситуацію, коли вперше в історії українського парламентаризму є монобільшість, і це дає можливість фракції "Слуга народу" робити все ефективно і, головне - без порушення жодних юридичних і регламентних норм, - каже Микола Бучин.

За його словами, раніше порушення регламенту чи кнопокодавство можна було пояснити тим, що парламентська більшість була ефемерною або ситуативною. Тож складалися ситуації, що в якийсь момент можна було прийняти історичний документ, що "виправдовувало засоби порушення". Але зараз такої проблеми немає: є час зробити все у правовому полі. І не створювати прецедентів, коли законотворець сам порушує юридичні норми і юридичні правила. 

- Коли ми говоримо про ці процедурні порушення і відхилення, то в мене як політолога виникає дві думки, чому таке робиться, - розповів Микола Бучин. - По-перше, створення порушень юридичних, регламентних норм може бути потенційним способом уникнення відповідальності за ці рішення. Бо потім можна буде комусь звернутися до судових органів про порушення певних норм, і - відповідно - певні рішення можуть бути  скасовані. Так можна гарно приймати популярні, але неефективні закони, а потім черех судову владу їх скасовувати. Особливо, якщо це будуть робити опозиційні фракції, і відповідно буде у "Слуги народу" гарний аргумент, ми хотіли це зробити, але опозиція через судову владу не дала нам цього зробити. Друга думка: складається враження, що, "СН", маючи монобільшість, (а ми знаємо, що "влада розбещує, а велика влада розбещує дуже") може не зважати на якісь там дріб'язкові норми... Я би все ж порадив монобільшості бути ефективною в рамках правового поля. 

Довідка.

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”. Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  

Думки інших учасників цього заходу "Щоденний Львів" уже подавав: Наталія Піпа, народна депутатка України, партія “Голос”; Софія Федина, народна депутатка України, партія “Європейська солідарність”; Юрій Камельчук, народний депутат України, партія “Слуга народу”; Михайло Цимбалюк, народний депутат України, партія “ВО “Батьківщина”, Тарас Радь, аналітик ГМ “Опора”.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(1)

Фантом

16:03 01 жовтня 2019 р.

Відповісти

Кажуть що у 90-ті роки доки розумні відмінники нескінченно обговорювали як краще зробити ті реформи - то ледарі двієчники-трієчники натомість працювали і заробляли мільйони і собі і державі і тим же балакунам на життя ... Трохи правди тут є ... Земельну реформу досі обговорюють - навіть не починали хоча вже давно час завершувати її ... Не існує ідеальних справедливих рішень, а тим більше реформ ... Є люди які працюють і створюють продуктивною працею - а є утриманці на їхній шиї які колись працювали і вийшли на пенсію або які ніколи не працювали продуктивним трудом як от усілякі політологи-коментатори-блогери без яких економіка та суспільство прекрасно обійдеться ... Завжди головне це ПОЧАТИ щось робити і потім в роботіі доопрацьовувати процес ... І перевага має бути у людей які працюють продуктивною створюючою працею ...

До теми

18:49 19 лютого 2020 р.

Бригадний генерал ЗС США Крістофер Норі відвідав Львів

Сьогодні, 19 лютого, до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація Збройних сил США на чолі з командувачем 7-го командування підготовки Сухопутних військ США в Європі бригадним генералом Крістофером Норі.

Рубрика: Політика

20:55 17 лютого 2020 р.

На Державну премію під грифом «секретно» подадуть до суду, – президент у Львові

Волонтери-стоматологи прийняли рішення про створення електронної петиції до Президента України з вимогою відкликати Державну премію 2019 року в галузі стоматології. Вони також готують судовий позов на Комітет з державних премій в галузі науки і техніки, який дав цю нагороду авторам, що подали неправдиву інформацію про впровадження моделі стоматологічної допомоги в зоні АТО/ООС.

Рубрика: Політика

19:02 17 лютого 2020 р.

Студенти з Дублянів хочуть до Львова

Студенти Львівського національного аграрного університету виступили на підтримку реформи децентралізації й приєднання Дублян у Жовківському районі Львівської області до Львівської ОТГ.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу