Велика влада дуже розбещує «слуг народу», – політолог у Львові

08:21 30 вересня 2019 р.

Фото Новини

Для монобільшості у Верховній Раді ліпше бути ефективною в рамках правового поля.

Таку думку висловив доктор політичних наук, професор НУ “Львівська політехніка” Микола Бучин під час засідання Львівського пресклубу на тему: “Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?".

- Коли говоримо про законотворчість, то маємо розуміти, що через її швидкість втрачається якість, - сказав Микола Бучин. - А саме якість - один із критеріїв ефективного функціонування парламенту. 

Професор-політолог вважає, що мова не лише про те, щоб обговорити законопроекти у комітетах. Сучасна демократія йде далі і передбачає, що незалежні політичні експерти, громадські організації і, зрештою. самі громадяни повинні мати можливість хоча би формально долучатися до обговорення законопроектів і прийнятття політичних рішень. А у новообраній Верховній Раді навіть народні депутати не встигають обговорити законопроекти. 

- Ми маємо унікальну ситуацію, коли вперше в історії українського парламентаризму є монобільшість, і це дає можливість фракції "Слуга народу" робити все ефективно і, головне - без порушення жодних юридичних і регламентних норм, - каже Микола Бучин.

За його словами, раніше порушення регламенту чи кнопокодавство можна було пояснити тим, що парламентська більшість була ефемерною або ситуативною. Тож складалися ситуації, що в якийсь момент можна було прийняти історичний документ, що "виправдовувало засоби порушення". Але зараз такої проблеми немає: є час зробити все у правовому полі. І не створювати прецедентів, коли законотворець сам порушує юридичні норми і юридичні правила. 

- Коли ми говоримо про ці процедурні порушення і відхилення, то в мене як політолога виникає дві думки, чому таке робиться, - розповів Микола Бучин. - По-перше, створення порушень юридичних, регламентних норм може бути потенційним способом уникнення відповідальності за ці рішення. Бо потім можна буде комусь звернутися до судових органів про порушення певних норм, і - відповідно - певні рішення можуть бути  скасовані. Так можна гарно приймати популярні, але неефективні закони, а потім черех судову владу їх скасовувати. Особливо, якщо це будуть робити опозиційні фракції, і відповідно буде у "Слуги народу" гарний аргумент, ми хотіли це зробити, але опозиція через судову владу не дала нам цього зробити. Друга думка: складається враження, що, "СН", маючи монобільшість, (а ми знаємо, що "влада розбещує, а велика влада розбещує дуже") може не зважати на якісь там дріб'язкові норми... Я би все ж порадив монобільшості бути ефективною в рамках правового поля. 

Довідка.

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”. Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  

Думки інших учасників цього заходу "Щоденний Львів" уже подавав: Наталія Піпа, народна депутатка України, партія “Голос”; Софія Федина, народна депутатка України, партія “Європейська солідарність”; Юрій Камельчук, народний депутат України, партія “Слуга народу”; Михайло Цимбалюк, народний депутат України, партія “ВО “Батьківщина”, Тарас Радь, аналітик ГМ “Опора”.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:08 18 серпня 2022 р.

Потужні вибухи в Керчі біля Кримського мосту - запевняють, що ППО. Вибух у Севастополі (відео)

18 серпня ввечері у Керчі біля Кримського мосту пролунали вибухи – нібито спрацювали системи протиповітряної оборони. Згодом повідомили про вибух у Севастополі.

Рубрика: Політика

18:21 18 серпня 2022 р.

У Львові Київ і Анкара підписали меморандум про участь Туреччини у відбудові інфраструктури України

У Львові у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення інфраструктури, який передбачає участь турецької сторони у повоєнній відбудові нашої країни.

Рубрика: Політика

17:49 18 серпня 2022 р.

Тристороння зустріч між Ердоганом, Зеленським і Гутеррешем у Львові тривала 40 хвилин, - TRT

Сьогодні, 18 серпня, після зустрічі у форматі тет-а-тет президент Ердоган зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у рамках тристороннього саміту в Палаці Потоцьких.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу