Факти процедурного порушення у Верховній Раді мають місце, – аналітик у Львові

20:23 26 вересня 2019 р.

Тарас Радь - у центрі

Тарас Радь - у центрі

Так заявив 25 вересня під час засідання Львівського пресклубу на тему «Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?» аналітик ГМ «Опора» Тарас Радь.

-За три тижні роботи нової Верховної Ради не можна зробити висновок - системна це політика, свідома чи ні. Я би просто констатував, що є процедурні порушення і порушення регламенту, - уточнив аналітик.

За його словами, монопартійна більшість - це не лише великі можливості, але й велика відповідальність. Таку відповідальність мала тільки Комуністична партія у Верховній Раді першого скликання. Але в неї було менше голосів, ніж нині має партія "Слуга народу".

Тарас Радь передбачає для "Слуги народу" великі репутаційні втрати, які будуть через помилки. 

- А помилки будуть завжди, бо всі ми працюємо і без роботи немає помилок,- каже аналітик.

Він вважає, що така велика увага суспільства до цієї проблеми пов'язана з неспіввимірністю суспільних очікуваннь , які сформувалися в результаті виборчої кампанії: було дуже багато обіцянок, зобов'язань,  з певною негативною практикою українського парламентаризму, яка має давню історію. 

- Коли ми говоримо про порушення регламенту - це не є винахід Верховної Ради цього скликання. Це було і у Верховних Радах попередніх скликань.

Отже шукати рішення, на думку аналітика, треба в правовому полі, а не покладатися на волюнтаристські заяви на кшталт: ми ліпші, ніж інші. 

- Нам треба шукати правові інструменти і механізми з відповідними санкціями, які могли би присікати негативні практики парламентаризму, - каже Тарас Радь.

 Він проналізував головні причини порушень і запропонував можливі варіанти їхніх вирішень.

- Дуже часто порушення регламенту є усвідомленим і йдуть на це заради іншої благої мети. З ідеалістичної точки зору будь-яке порушення регламенту, а це є закон - неприйнятне. Другою проблемою порушення регламенту є правовий нігілізм. І більшість політиків, в принципі, допускають можливість певних порушень з метою досягнення певних цілей. Але це  - слизький шлях. Нині зробили дрібне порушення, а за ним піде суцільне потурання. Якщо ми говоримо про кнопкодавство, то тут можна впроваджувати систему "Рада-3", сенсорну кнопку, яка унеможливлює голосування іншої особи. Можемо запроваджувати форми політичної відповідальності депутатів за порушення обов'язку особистого голосування. Форми покаранння - аж до позбавлення депутатського мандата. Але треба продумати механізм його імплементації, - сказав аналітик ГМ "Опора".

Тарас Радь також вмотивував, чому він проти штрафних санкцій щодо депутатів.

- Я - не прихильник ідеї матеріального стягнення з депутата. У таких випадках - це форма легалізації правопорушення через сплату матеріальної повинності,- пояснив Тарас Радь.

Довідка

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

09:53 18 серпня 2022 р.

Ердоган вилетів до Львова з вигідними пропозиціями для Туреччини

Анкара зіграла вирішальну роль у зерновій угоді між Україною та Росією, і тепер турецький президент прагне переконати обидві сторони досягти всеосяжного припинення вогню.

Рубрика: Політика

09:23 18 серпня 2022 р.

19 дипломатів і генералів США закликають надати Україні ракети ATACMS, ППО малої і середньої дальності

Дев'ятнадцять колишніх дипломатів і генералів США закликали в середу адміністрацію країни збільшити військову допомогу Україні, поки не стало надто пізно. На їхню думку, нинішнього рівня підтримки буде недостатньо, щоб витіснити російські війська з окупованих територій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу