Факти процедурного порушення у Верховній Раді мають місце, – аналітик у Львові

20:23 26 вересня 2019 р.

  • 0
Тарас Радь - у центрі

Тарас Радь - у центрі

Так заявив 25 вересня під час засідання Львівського пресклубу на тему «Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?» аналітик ГМ «Опора» Тарас Радь.

-За три тижні роботи нової Верховної Ради не можна зробити висновок - системна це політика, свідома чи ні. Я би просто констатував, що є процедурні порушення і порушення регламенту, - уточнив аналітик.

За його словами, монопартійна більшість - це не лише великі можливості, але й велика відповідальність. Таку відповідальність мала тільки Комуністична партія у Верховній Раді першого скликання. Але в неї було менше голосів, ніж нині має партія "Слуга народу".

Тарас Радь передбачає для "Слуги народу" великі репутаційні втрати, які будуть через помилки. 

- А помилки будуть завжди, бо всі ми працюємо і без роботи немає помилок,- каже аналітик.

Він вважає, що така велика увага суспільства до цієї проблеми пов'язана з неспіввимірністю суспільних очікуваннь , які сформувалися в результаті виборчої кампанії: було дуже багато обіцянок, зобов'язань,  з певною негативною практикою українського парламентаризму, яка має давню історію. 

- Коли ми говоримо про порушення регламенту - це не є винахід Верховної Ради цього скликання. Це було і у Верховних Радах попередніх скликань.

Отже шукати рішення, на думку аналітика, треба в правовому полі, а не покладатися на волюнтаристські заяви на кшталт: ми ліпші, ніж інші. 

- Нам треба шукати правові інструменти і механізми з відповідними санкціями, які могли би присікати негативні практики парламентаризму, - каже Тарас Радь.

 Він проналізував головні причини порушень і запропонував можливі варіанти їхніх вирішень.

- Дуже часто порушення регламенту є усвідомленим і йдуть на це заради іншої благої мети. З ідеалістичної точки зору будь-яке порушення регламенту, а це є закон - неприйнятне. Другою проблемою порушення регламенту є правовий нігілізм. І більшість політиків, в принципі, допускають можливість певних порушень з метою досягнення певних цілей. Але це  - слизький шлях. Нині зробили дрібне порушення, а за ним піде суцільне потурання. Якщо ми говоримо про кнопкодавство, то тут можна впроваджувати систему "Рада-3", сенсорну кнопку, яка унеможливлює голосування іншої особи. Можемо запроваджувати форми політичної відповідальності депутатів за порушення обов'язку особистого голосування. Форми покаранння - аж до позбавлення депутатського мандата. Але треба продумати механізм його імплементації, - сказав аналітик ГМ "Опора".

Тарас Радь також вмотивував, чому він проти штрафних санкцій щодо депутатів.

- Я - не прихильник ідеї матеріального стягнення з депутата. У таких випадках - це форма легалізації правопорушення через сплату матеріальної повинності,- пояснив Тарас Радь.

Довідка

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:35 22 лютого 2020 р.

Голова сусідньої ОДА звільнився за власним бажанням

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 22 лютого, прийняв відставку голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля. Про це йдеться у повідомленні на сайті глави української держави.

Рубрика: Політика

21:34 21 лютого 2020 р.

На Львівщині почали підготовку до місцевих виборів

19 лютого в малій актовій залі Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради відбулася перша кущова нарада на тему: «Інновації Виборчого кодексу України». Організував захід відділ адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації.

Рубрика: Політика

18:49 19 лютого 2020 р.

Бригадний генерал ЗС США Крістофер Норі відвідав Львів

Сьогодні, 19 лютого, до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація Збройних сил США на чолі з командувачем 7-го командування підготовки Сухопутних військ США в Європі бригадним генералом Крістофером Норі.

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові буревій зірвав на перехресті всі дорожні знаки

Негода знеструмила на Львівщині 70 населених пунктів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу