Верховна Рада ледве не скасувала приєднання Криму до України, – нардепка у Львові

23:44 25 вересня 2019 р.

Турборежим, в якому нині працює Верховна Рада, шкодить законотворчості.

Про це сьогодні, 25 вересня, під час засідання Львівського пресклубу на тему: “Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?" заявила народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Софія Федина.

 - У середу і четвер, минулі пленарні дні, поміж законопроектами розносять ординарні папірчики - це поправки до вже прийнятих у турборежимі законів. Ти розумієш, що це - технічні моменти, що там якісь слова перекрутили. Ми змушені були їх знову переголосовувати. Але навіщо було "лупашити" такий турборежим, щоби потім знову і знову вносити правки? - риторично запитує народна депутатка. 

Софія Федина дуже подивована позицією і спікера, і віцеспікера парламенту, які закликають приймати сирі законопроекти. 

- Потрібні одна додаткова година, день або один додатковий тиждень, щоб все опрацювати і зробити все належним чином. Партія Європейська солідарність" особливо демонстративно висловила свій протест проти порушень. Було кілька моментів, коли вдалося зупинити турборежим у квадраті. Коли була спроба приймати одразу певну кількість законопроектів і в першому читаннні за основу, і в цілому. Саме тоді "Європейська солідарність" зробила один із демаршів - пішла говорити до спікера і віцеспікера, колег, що це є не прийнятно. Вдалося зупинити. Так було з законопроектом про скасування совєтських актів. Добре, що не скасували приєднання Криму до України в середині 20 століття,- підсумовує народна депутатка.

Софія Федина наголошує, що форсування в прийнятті законів не дає ані депутатам, ані виборцям можливості зорієнтуватися в нових законодавчих ініціативах.

- Законопроекти №№ 1053, 1072 про розрахункові апарати, в яких закладають драконівські умови для бізнесу: люди тільки зараз починають розуміти, що ж насправді було проголосовано. У турборежимі ти не маєш можливості ані прочитати законопоект, ані внести поправки, ані подати альтернативні. Депутат має бути безпосередньо частиною цього процесу. Не можуть все робити якісь юристи, якісь помічники. Депутат має розумітися в тому, що він виносить у сесійну залу від свого імені. Я би дуже не хотіла, щоб ця тенденція тривала далі. Бо ми можемо наробити дуже багато помилок,- застерігає Софія Федина.

За її словами, найбільшими порушеннями законодавства в новій Верховній Раді є відсутність цілісної концепції зовнішньої політики та стратегії безпеки і оборони держави.

З іншого боку Софія Федина оптимістично спостерігає, як багато депутатів зі "Слуги народу" починають себе уособлювати суб'єктами політичного процесу, а не частиною великого колективного цілого.

Довідка

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”. Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

15:58 23 липня 2021 р.

Військові резервісти з усієї України навчаються на Яворівському полігоні

У навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон, с Старичі) розпочалися навчання резервістів першої та другої черг.

Рубрика: Політика

15:27 23 липня 2021 р.

ЛитПолУкрбриг зачистила і звільнила житлові будинки у місті, - навчання Три мечі-2021

Під час багатонаціонального навчання “Три мечі-2021“, яке триває на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, підрозділи Литовсько-Польсько-Української бригади вдосконалюють практичні елементи застосування, які будуть необхідні під час активних заходів.

Рубрика: Політика

20:20 22 липня 2021 р.

З радянського монументу слави - у музей радянського терору: у Львові перенесуть дві скульптури

У Львові триває демонтаж Монумента слави на вул. Стрийській. Уже завершено демонтаж і переміщення до музею «Територія терору» усіх горельєфів, стартують роботи з переміщення двох центральних скульптур.

Рубрика: Політика

20:10 22 липня 2021 р.

Російські війська розташувалися за 330 км від Львова

У білоруське місто Брест, що межує з кордоном Польщі, прибув перший ешелон з військовослужбовцями і технікою Російської Федерації. Росія вже почала перекидати сили, які будуть брати участь в маневрах Республіки Білорусь та Російської Федерації «Захід-2021», які офіційно мають розпочатися тільки у вересні.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу