Мінімальна пенсія буде 1700 гривень. Без закону про деофшоризацію, – нардеп у Львові

09:05 26 вересня 2019 р.

Закон про деофшоризацію стане тестом для нової Верховної Ради.

Про це 25 вересня, під час засідання Львівського пресклубу на тему: “Головні порушення законодавства у новій Верховній Раді: політична доцільність чи правовий безкрай?" заявив народний депутат від ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.

- Прийміть один закон - про деофошоризацію, де є чіткі розрахунки, що це перекриває бюджет в півтора разу, піднімає мінімальний прожитковий рівень і прирівнює мінімальну пенсію до цього ж рівня. Поки що в порядку деному на настуний тиждень ми цього законопроекту не бачимо. Коли це станеться, тоді побачимо, хто тримає гроші в офшорах,- закликає народний депутат.

Михайло Цимбалюк не заперечує, що закони, які Верховна Рада приймала в першу ніч і в подальшому, справді потрібні. Бо Президент і правляча партія перед виборами заявляли, обіцяли людям, і зараз вони виконують свої обіцянки. 

- Але, чи це є найголовніше для українського народу? В той час, коли мінімальна пенсія буде не більше 1 700 грн, коли прем'єр обіцяв, що прожитковий рівень буде 4 800 грн, а в бюджеті зафіксований 2 200 грн. Ми вважаємо, що й інші законопроекти є першочерговими,- наголошує нардеп.

За словами Михайла Цимбалюка, монобільшість у парламенті, яку створила партія "Слуга народу", не завжди чує голоси колег з гальорки.

- Позитивно, що ця політична сила не запрошує нікого в коаліцію, не йде поділ портфелів, відповідальності, не шукають крайнього, не утворюють ті коаліційні угоди, які потім хтось не виконує. Але є інший бік медалі. Ми не маємо забувати про парламентаризм. Парламент - від "parler"(говорити) - це розмова, спілкування, і монобілшість має зважати на те, що в сесійній залі, хоча й на гальорці, є представники українського народу. Нас обирав народ, і ми маємо право бути почутими. І дуже важливо, щоб ті законопроекти, які пишуть депутати, що не належать до монобільшості, теж розглядали в сесійній залі. І це стало першою прблемою, коли представник нашої фракції Сергій Соболєв на погоджувальній раді поставив питання руба - або ви розглядаєте ті законопроекти, яких було більше 50,  ставите їх в порядок денний, або ми не бачимо своєї участі в роботі парламенту. Після цього в комітетах розпочали розглядати наші законопроекти,- каже Михайло Цимбалюк.

За його словами у комітеті в справах соціальної політики, захисту ветеранів лідерка "ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко презентувала перший законопроект, що стосується мінімального пожиткового рівня. І це, на його думку, означає, що монобільшість і керівництво парламенту роблять спроби почути інших.

Але в той же час нардеп дорікнув, що "ВО "Батьківщина" не бачить урядовців у сесійній залі. Тоді як закони має втілювати в життя уряд. 

- Я хотів би відчути себе законодавцем, а не чудотворцем. Але це станеться тоді, коли, бодай, один з 50-ти законопроектів, в розробці яких я брав участь, стане законом, - підсумував Михайло Цимбалюк. 

Довідка

Засідання відбулося в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).                                 


Відео: Львіський пресклуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу