У Москві зірвали показ фільму про Голодомор в Україні

21:03 15 жовтня 2021 р.

Фото до новини

До залу, де почався фільм Аґнєшки Голлянд «Громадянин Джонс», вбігли чоловіки у масках, які кричали: «геть із Росії», «хулігани» та «фашисти».

Російські правозахисники обурені інцидентом, що стався в осідку товариства «Меморіал» у Москві 14 жовтня. Під час вечірнього показу фільму Аґнєшки Голлянд про Голодомор в Україні – «Громадянин Джонс» (в українському прокаті під заголовком «Ціна правди»), до залу ввірвалося кількадесят чоловіків у масках. Зловмисники кричали: «геть із Росії», «хулігани» та «фашисти». Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Організатором показу фільму був Польський інститут у Москві. У залі був присутнім директор цієї установи Пйотр Сквєцінський. Це не перший випадок у Росії, коли хулігани в масках намагаються перешкодити презентації виставок, книжок чи фільмів, присвячених сталінським злочинам.

Свідки події розповідають, що нападники вбігли до приміщення, де почався показ, і наказали присутнім лягти на підлогу. Люди в масках кричали, що в Росії немає місця «іноземним агентам». Таким визначенням російська влада назвала товариство «Меморіал» за документування порушень прав людини і громадянських свобод у Росії та розслідування сталінських злочинів.

Як повідомляють свідки інциденту, організаторам вдалося затримати трьох зловмисників і передати їх поліції. Товариство «Меморіал» наголошує, що фільм Аґнєшки Голлянд отримав акредитацію російського Міністерства культури, а показ відбувся згідно з російським законодавством.

Російсько-білоруські військові маневри «Запад-2021»: 200 тисяч солдатів, 80 літаків і гелікоптерів, 290 танків

Путін нагадав про один із найстаріших російських політичних міфів

Смоленськ 2010 – ще один злочин Путін

Росія стягує війська до кордону з Україною і попереджає НАТО

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів