Путін хоче змінити маршрут вивезення зерна з України. Буде радитись з Ердоганом

10:08 7 вересня 2022 р.

Фото до новини

Російський президент владімір путін хоче змінити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства з України. Це питання він планує обговорити з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова Путіна під час виступу на Східному економічному форумі, пише Dailylviv.com

"Може варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства за цим маршрутом. Я обов'язково пораджусь на цю тему з президентом Туреччини Ердоганом. Адже ми з ним виробили механізм вивезення українського зерна, перш за все, щоб допомогти найбіднішим країнам, а що відбувається на прпактиці?",- заявив президент РФ.

Путін стверджує, що майже всі судна з українським продовольством "прямують не до найбідніших країн, а до країн Європейського союзу".

"Як багато європейських країн у колишні століття діяли як колонізатори, так і продовжують діяти сьогодні. У черговий раз просто обдурили і продовжують обманювати. Очевидно, що за такого підходу масштаб проблем із продовольством у світі тільки наростатиме. На жаль, що здатне призвести до небувалій гуманітарній катастрофі", - додав він.

Нагадаємо, експорт українського зерна проходить згідно з "зерновою угодою", укладеною між Україною, Росією, Туреччиною та ООН. Контроль за роботою морського коридору і збереженням операції покладено на координаційний центр в Стамбулі.

У рамках "зернової угоди" з українських портів майже щодня виходять кораблі з продовольством. Судна везуть агропродукцію в різні країни, включаючи держави африканського континенту.

Перші поставки українського зерна через Чорне море розпочнуться 23 липня: як працюватиме схема

Туреччина прогнозує, коли перше судно з українським зерном залишить порт на Одещині

Зі Західної України через Польщу, Румунію і Балтійське море: в Іспанію прибула перша партія зерна

Експорт української продукції все частіше йтиме через польські порти

Український експорт піде через польські порти: Україна і Польща створять СП

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів