Ердоган вилетів до Львова з вигідними пропозиціями для Туреччини

09:53 18 серпня 2022 р.

Фото до новини

Анкара зіграла вирішальну роль у зерновій угоді між Україною та Росією, і тепер турецький президент прагне переконати обидві сторони досягти всеосяжного припинення вогню.

Про це розповідає TRTWorld, пише Dailylviv.com.

Туреччина стає ключовим посередником між Росією та Україною, оскільки президент Реджеп Таїп Ердоган прямує до Львова в четвер з новим дипломатичним поштовхом для послаблення напруженості, що сприяла глобальному дефіциту зерна та інфляції

Турецьке керівництво допомогло досягти важливої ​​угоди між двома ворогуючими сусідами щодо мільйонів тонн зерна, які застрягли в портах України. Анкара постійно закликала обидві сторони досягти всеосяжного припинення вогню.

Ердоган проведе важливу зустріч із президентом України Володимиром Зеленським і генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у Львові, оскільки він прагне розширити посередницькі зусилля Туреччини для припинення кривавого конфлікту.  

Насамперед на порядку денному будуть спроби розширити масштаби зернової угоди, яку запропонувала Туреччина. За процесом експорту зерна з чорноморських портів стежить Стамбульський Спільний координаційний центр, до якого входять представники Туреччини, України, Росії та ООН .

«Цей візит може бути спрямований на розвиток і розширення дипломатичного успіху», — каже Грегорі Сімонс, доцент Інституту російських і євразійських досліджень Університету Уппсали, маючи на увазі зернову угоду. 

«Я думаю, що варто ще більше зміцнити Туреччину як чесного брокера, як посередника», — сказав Сімонс TRT World.

5 серпня Ердоган зустрівся зі своїм російським колегою Путіним у Сочі, чорноморському порту Росії, де вони обговорили Україну та сирійський конфлікт. Туреччина, союзник по НАТО, має рідкісну можливість спілкуватися як з росіянами, так і з українцями завдяки човниковій дипломатії Ердогана.  

«Візит Ердогана відбувається у слушний момент, оскільки Туреччина виходить дипломатичним переможцем з поточної української кризи. Ердоган спритно використав свої російські важелі впливу, отримані в сирійській, лівійській та азербайджансько-вірменській війнах, щоб надати таку необхідну допомогу Україні», – каже Камал Алам, військовий аналітик і позаштатний старший науковий співробітник Atlantic Council. 

«Ердоган намагатиметься використати цю поїздку, щоб підвищити свою європейську репутацію в той час, коли Захід потребує Туреччини більше, ніж будь-коли», — сказав Алам TRT World, додавши, що Україна, яка підписала військову угоду з Анкарою, також буде рада цьому. 

Хоча Туреччина має міцні зв’язки з Росією, вона також підтримує торговельні й військові відносини з Києвом, підтримуючи територіальну цілісність країни та виступаючи проти російської анексії Кримського півострова, каже Алам. 

Завдяки турецькій човниковій дипломатії Анкара наполегливо працювала з обома сторонами, щоб залагодити їхні розбіжності. 

Озброєння Вашингтоном України та жорсткі санкції Заходу проти Росії можуть продовжити конфлікт, вважають аналітики.

У той час як Туреччина відіграє свою роль у спробах домовитися про якусь угоду між Україною та Росією, США також мають докласти зусиль, каже Сімонс.

Ердоган і Зеленський зустрінуться у Львові у Палаці Потоцьких

Генсек ООН зустрінеться у Львові з президентами Туреччини і України

Офіс Ердогана підтвердив, що президент Туреччини буде у Львові

У Львові використають усі заходи безпеки для зустрічі Зеленського, Ердогана і Гутерреша

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів