На Донбасі – до 300 професійних диверсантів з Росії, – експерт

18:04 8 травня 2014 р.


Фото: Deutsche Welle

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук заявив про це в інтерв’ю «Deutsche Welle».

Українська служба «Deutsche Welle» цитує цю інформацію сьогоднішній публікації «Як до рук сепаратистів на Донбасі потрапляє важка зброя?», в якій йдеться:

«За оцінками експертів, у конфлікті на Донбасі беруть участь близько 300 професійних диверсантів з Росії. Аналітики не виключають, що нелегальні постачання зброї до України продовжуються і зараз.

Ані Служба безпеки України, ані українське міністерство внутрішніх справ не оприлюднюють узагальнюючих цифр стосовно участі російських військових у конфлікті в Україні. Експерти вказують на складнощі подібного підрахунку, адже ця кількість постійно змінюється.

«Окрім розвідгруп, задіяні приватні оборонні структури, козаки та інші військові організації з Росії. Тому чітко відокремити, хто з них громадянин Росії, хто «новоспечений росіянин» із Криму, а хто місцевий бойовик чи кримінальник - доволі складно», – заявив у розмові з Deutsche Welle експерт з питань міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

За його приблизними оцінками, усього озброєних сепаратистів, які беруть участь у бойових діях, на Донбасі до п'яти тисяч. До них варто додати місцевих жителів, які відіграють роль масовки або підтримки, каже експерт.

Як розповів у розмові з «DW» керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, на кінець квітня в Україні перебувало близько 300 професійних диверсантів з Росії. Він також повідомив: «Утім, водночас ми фіксували і виведення професіоналів, тобто військовослужбовців 45 полку повітрянодесантних військ Росії і Другої окремої бригади спеціального призначення Головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил РФ». Джерел інформації у Центрі не називають, однак зазначають, що публікують її лише за наявності підтверджень із трьох джерел.

Із кінця квітня відбувається заміна професійних російських диверсантів, оскільки є ризики їхньої ідентифікації, зазначає Тимчук. «До нової зміни входять козаки і, як ми їх називаємо, «туристи Путіна». Це відставники-пенсіонери, які за фактом ніякого відношення до держструктур не мають, але при тому володіють серйозним бойовим досвідом. Зокрема, чеченці, яких бачать у Слов’янську, – це колишні військовослужбовці російського батальйону «Восток», – говорить експерт.

На думку Тимчука, російські військові на Донбасі відіграють «роль ядра». «Вони здатні швидко згрупувати навколо себе тисячі мешканців і стимулювати їх», – зазначає експерт. За його даними, у Краматорську, приміром, за участь в акціях люди отримують 400 гривень, а за штурм приміщення – 1000 гривень на день.

Міцна броня сепаратистів

Найбільш загрозлива ситуація на Сході України – у Краматорську та Слов’янську. Там на озброєнні у сепаратистів – гранатомети та ракетно-зенітні установки, якими вони, згідно повідомлення МВС, збили вже три гелікоптера. За словами командувача Національної гвардії Степана Полторака, проросійські сепаратисти озброєні гранатометами, мінометами, кулеметами і «добре навчені».

Дмитро Тимчук пояснює потрапляння важкої зброї з Росії до рук сепаратистів в Україні корупцією та контрабандою, які попри посилення кордонів нікуди не зникали. А на думку Олексія Мельника, арсенали російської зброї завозилися до України завчасно. 

«Поставки продовжується, скоріш за все, і зараз», – зазначає експерт. За його словами, зброя, котру можна бачити в сепаратистів на фото, зокрема, найновіші автомати Калашникова «є на озброєнні тільки в російській армії, в українській їх не було».

Спецоперація у Слов'янську

На думку експерта, можливості для нелегальних постачань зброї до України – величезні. Зокрема через Крим та узбережжя Азовського моря із використанням дрібних суден та катерів, за його словами, практично без перешкод переправляються як люди, так і вантаж. «Контроль кордонів посилений, утім перекрити дві тисячі кілометрів практично не можливо», – констатує Мельник».

dailylviv.com

До теми

23:03 23 жовтня 2020 р.

Хто фінансує кампанії та на що витрачають гроші кандидати на посаду міського голови Львова

За крісло міського голови Львова змагаються 17 кандидатів. З них проміжні фінансові звіти до Львівської міської територіальної виборчої комісії подали 11 осіб. Разом вони витратили майже 3,5 мільйони гривень (3 453 535,98).

Рубрика: Політика

22:24 23 жовтня 2020 р.

Карусель? На Львівщині в одній громаді раптом додалося 1000 виборців

У Самбірській міській громаді щонайменше за 3 адресами спостерігачі ОПОРИ виявили масову зміну виборчої адреси виборцями з різних населених пунктів Львівщина та Одеської області. Чоловіки та жінки мають різні прізвища.

Рубрика: Політика

21:47 23 жовтня 2020 р.

43% жінок у виборчих списках не означає, що таке ж представництво їх буде серед обраних

За результатами аналізу офіційних даних, завдяки дотриманню ґендерної квоти у виборчих списках до 22 обласних рад –загалом 43% жінок, тоді як у поточному складі обласних рад –тільки 15%.

Рубрика: Політика

20:34 23 жовтня 2020 р.

Львівський архітектор розповів, якими мають бути мобільні госпіталі для хворих на COVID-19

Епідіемія набирає обертів, і нині влада вже обговорює, в яких будівлях немедичного призначення можна буде розміщувати хворих на коронавірус у разі, якщо лікарні й шпиталі не витримають навали пацієнтів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу