Львівська обласна рада прийняла заяву про заборону православної церкви Московського патріархату

11:42 14 червня 2022 р.

Фото до новини

Львівська обласна рада сьогодні, 14 червня, ухвалила заяву щодо заборони діяльності Української православної церкви Московського патріархату.

Про це інформує пресслужба ЛОР, пише Dailylviv.com.

«З часу відновлення незалежності, упродовж 30 років, в Україні офіційно діє структурний підрозділ Російської православної церкви – Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП). Усі ці роки, особливо з 2014 року, від початку російської агресії проти України, УПЦ МП неодноразово неприховано виявляла свою антиукраїнську та антидержавну позицію",- йдеться в повідомленні.

У заяві нагадали, як служителі московського патріархату впродовж останніх років порушували принципи суверенітету Української держави.

"Власне, під прикриттям керівництва УПЦ МП відбувалася анексія Автономної Республіки Крим, а на Донбасі, у культових спорудах УПЦ МП, переховувались російські озброєні бойовики та диверсійно-розвідувальні групи, які захоплювали наші території та вбивали українців",- зазначено в заяві.

Непоодинокими є факти, написано в заяві, коли священники Української православної церкви  Московського патріархату відмовлялися відспівувати загиблих в зоні проведення АТО/ООС українських військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність України, самі ж служителі УПЦ МП регулярно  публічно називають дії наших воїнів щодо захисту України від агресора «братовбивством».

"З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року керівництво УПЦ МП ухиляється публічно висловлюватися на теми, пов’язані з війною, а їхня  риторика щодо російського президента, російської церкви та її очільника є незмінно поміркованою. Під час служб священнослужителі продовжують нав`язувати парафіянам наративи агресора та згадувати предстоятеля РПЦ, який не те, що не засудив російське вторгнення в Україну, а й далі підтримує  путінський режим і благословляє збройні сили рф на фізичне знищення українців.

Сьогодні, після трьох місяців війни, правоохоронні органи України регулярно звітують про виявлені факти колабораціонізму та антиукраїнської діяльності з боку представників УПЦ МП. Так, на Дніпропетровщині та Кіровоградщині правоохоронці викрили священників УПЦ МП, які закликали вірян підтримувати окупаційні війська, в Києві затримали ченця, якого підозрюють у розвідувальній діяльності на користь росії. В анексованому Криму духовенство УПЦ МП благословляє окупантів на війну з Україною, освячує військову техніку та займається мілітаристським вихованням кримської молоді. Крім того, нещодавно Синод Російської православної церкви вирішив утворити на території Криму з анексованих єпархій УПЦ Кримську митрополію РПЦ, а після заяв Синоду УПЦ МП про те, що однією з причин нападу росії на Україну стало створення ПЦУ, стало зрозуміло – маски зняті", - зазначено в тексті заяви.

У заяві наголошують, що незважаючи на зміни до Статуту про управління УПЦ, прийняті на Соборі УПЦ МП 27 травня 2022 року, ця церква й надалі повністю з’єднана з РПЦ як юридично, так і духовно. У Константинополі існування УПЦ як окремої, повноправної церкви не визнають  та офіційно зазначають, що архієреї УПЦ сьогодні  значаться «єпископами Російської церкви, які проживають в Україні».

"Ми, депутати Львівської обласної ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Львівщини, вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ МП в Україні загалом та на Львівщині зокрема.

Закликаємо державу законодавчо заборонити діяльність Української православної церкви як структурного підрозділу Російської православної церкви (РПЦ) та релігійних організацій, які є частиною РПЦ за проведення колабораційної та здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором – російською федерацією", - йдеться у тексті заяви Львівської обласної ради.

Собор ПЦУ закликав УПЦ МП відректися москви та об’єднатися в єдину помісну церкву

Патріотів України, які є парафіянами Московського патріархату, закликають переходити в ПЦУ

На Львівщині храми чотирьох громад перейшли з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ

Дрогобицька тергромада заборонила УПЦ московського патріархату

Два митрополити з України не поїхали на синод Російської православної церкви, яка благословляє війну

Духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) вимагає незалежності церкви від Москви

На Львівщині священника московського патріархату облили зеленкою

Священники московської церкви в Україні хочуть церковного трибуналу над кірілом: скільки зібрали підписів

У Мостиськах громада московської церкви приєдналася до української

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів