Духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) вимагає незалежності церкви від Москви

17:39 3 березня 2022 р.

Фото до новини

«Сьогодні маски скинуті. Очевидно всім, що за словами про братерську любов і створення єдиного духовного простору «руского міра» ховалося людиноненависницьке прагнення захопити і пригнобити вільний і боголюбивий український народ. Ми маємо Каїна – в особі Президента Росії В. Путіна», - духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) звернулося до правлячого Архиєрея Митрополита Філарета зі зверненням щодо проголошення повної автокефалії від РПЦ на Архиєрейському соборі.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Звернення священнослужителів Львівської єпархії є першим в Україні колективним зверненням духовенства цілої єпархії щодо бажання вийти зі структури РПЦ, яка, за словами отців, «мовчазно погоджує війну».

«Перебування в молитовній і євхаристичній єдності з Московським Патріархатом, навіть після прийняття рішення не поминати за Божественною Літургією Патріарха Кирила, виставляє вірних УПЦ перед їхніми друзями, родичами та побратимами ворожими колабораціоністами і зрадниками. Хоча насправді ТАК НЕ Є. Ми всі – патріоти. Ми любимо свою Батьківщину й доводимо це на полі бою і в тилу. Православні священники Галичини завжди зі своїм народом!», - йдеться у зверненні.

Країною котиться хвиля незадоволення від духовенства та Владик УПЦ (МП), які припиняють поминати Патріарха Московського за богослужінням.

«Звичайно, позитивною є тенденція щодо припинення молитовного поминання Московського Патріарха, зокрема Митрополит Львівський і Галицький Філарет (Кучеров) видав відповідне розпорядження. Проте рефлексія на ситуацію сьогодення повинна бути більш рішуча та радикальна на загальноцерковному рівні УПЦ (МП), необхідно обірвати всі зв’язки з РПЦ», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.

Як додає, начальник відділу національностей та релігій департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації Василь Дорош, позиція очільника Львівщини є дуже чіткою і правильною.

«Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Онуфрій і досі згадує Патріарха Кирила за богослужінням, що за церковними канонами робить усіх членів цієї структури опосередкованими учасниками цього згадування. Гинуть наші діти, тому майбутнє у єдності з росією та РПЦ – неможливе», – зазначив Василь Дорош.

Максим Козицький додав, що сьогодні вся Україна об’єднується у захисті від зовнішнього ворога.

«Державні структури, місцеве самоврядування, військові, волонтери, підприємці, небайдужі громадяни – кожен вносить лепту у спільну боротьбу за нашу державу. І дуже важливо, що ми сьогодні чуємо позицію церкви, адже саме духівництву найбільше довіряє населення, адже саме духівництво завжди було і є активним учасником визвольної боротьби нашої держави. Наголошую, внесок кожного надзвичайно важливий, чи це значні суми на армію, чи це гуманітарна допомога жінкам і дітям, які втікають від російських вбивць. У боротьбі за нашу державу ми – єдині. Держава, церква та народ»,-  наголосив Максим Козицький.

У Львові безцінні вітражі і скульптури огороджують щитами для захисту від можливих руйнувань

Російські окупанти почали вчиняти злочини проти людяності, - міністр оборони

Цивільному населенню дозволили застосовувати вогнепальну зброю проти ворога

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів