На Львівщині храми чотирьох громад перейшли з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ

15:47 27 березня 2022 р.

Фото до новини

Від початку повномасштабної війни Росії проти України чотири громади на Львівщині вийшли з підпорядкування УПЦ Московського патріархату та долучились до Православної церкви України.

Зокрема до Православної Церкви України перейшли такі громади: Свято-Покровська парафія м. Червонограда разом з настоятелем протоієреєм Ігорем Деркачем, Свято-Воскресенський Новоафонський чоловічий монастир міста Львова та його ігумен Іов (Ольшанський), чоловічий монастир святого Онуфрія Великого в с. Межигір‘я на Турківщині з архімандритом Севастьяном (Деркачем), а також Свято-Успенська парафія села Речичани Городоцької ОТГ, де на прохання громади новим настоятелем призначено протоієрея Івана Деньковича.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Нагадаємо, що 2 березня 2022 року духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) зверталося до правлячого Архиєрея Митрополита Філарета зі зверненням щодо проголошення повної автокефалії від РПЦ на Архиєрейському соборі. На перше в Україні колективне зверненням духовенства цілої єпархії щодо бажання вийти зі структури РПЦ керівництво УПЦ (МП) відповіло мовчанням.

«Дуже прикро, що керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату не чує своїх священників та вірних, які хочуть назавжди відмежувати себе від РПЦ та імперії ненависті, яку збудувало керівництво Росії. Зміна юрисдикції цих трьох громад є свідченням свідомого вибору свого майбутнього, де немає благословення війни. Потрібно розуміти, навіть якщо всі Владики та священники УПЦ МП припинять молитовно згадувати за богослужінням патріарха московського Кирила, за статутом УПЦ МП і далі буде підпорядкована РПЦ. Митрополит Онуфрій і зараз залишається постійним членом Синоду РПЦ. Загальноцерковне відмежування УПЦ (МП) від РПЦ – неминуче. Не потрібно себе дискредитувати, приймати рішення потрібно негайно», – зазначив начальник ОВА Максим Козицький.

«У 2018 році вже була створена канонічна структура, яка з’єднана з усім Вселенським Православ’ям. Вона називається – Православна Церква України, під очільництвом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Ми з вами разом прийняли рішення, що наша монастирська громада переходить під покров Православної Церкви України. Це було виважене і продумане рішення. Я не поспішав, я дав можливість нашій церкві якось реагувати. Я говорив з дуже багатьма священниками; дуже багато моїх друзів священників, які служили в Києві, вже зробили цей крок. Я зрозумів, що немає чого далі зволікати, все одно в Україні буде одна Помісна Православна Церква, і наше з вами зволікання робить нас колаборантами і агентами росії. А я хочу, щоб усі ми були вільними православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу і моляться за неї», – зазначив у проповіді до громади ігумен Іов (Ольшанський).

Фото: чоловічий монастир святого Онуфрія Великого в с. Межигір‘я (Фотографії старого Львова)

У Львові безцінні вітражі і скульптури огороджують щитами для захисту від можливих руйнувань

Дрогобицька тергромада заборонила УПЦ московського патріархату

Патріотів України, які є парафіянами Московського патріархату, закликають переходити в ПЦУ

Президент підписав закон про конфіскацію майна росії в Україні

Віра у перемогу над Росією переважає в усіх регіонах країни, - дослідження

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів