Собор ПЦУ закликав УПЦ МП відректися москви та об’єднатися в єдину помісну церкву

15:20 25 травня 2022 р.

Фото до новини

Архиєрейський Собор УПЦ (ПЦУ), який відбувся 24 травня 2022 р., звернувся до УПЦ МП з низкою пропозицій.

Про це повідомила Релігійнo-інформаційна служба України, пише Dailylviv.com.

Зокрема у зверненні до УПЦ МП пропонується:

1. Розпочати офіційний діалог без проголошення попередніх передумов. Тепер ніщо, окрім суб’єктивного небажання зі сторони УПЦ МП, не може пояснити відсутність діалогу.

2. За пропозицією ПЦУ, УПЦ МП має відкликати рішення щодо розриву свого спілкування зі Вселенським Патріархатом та низкою Помісних Церков, а також за прикладом Сербського Патріархату послідувати рішенню Вселенського Патріархату щодо визнання канонічності єрархії ПЦУ. Відсутність на даний час згоди в питаннях юрисдикції не повинна створювати перешкод для співслужіння та єднання в Євхаристії.

3. ПЦУ закликала духовенство та вірних УПЦ МП послідувати Томосу про автокефалію, в якому визначено, що всі єпархії, монастирі, парафії та інші православні церковні установи повинні бути в юрисдикції автокефальної Православної Церкви України.

"Існування юрисдикції Московського Патріархату в Україні, як і будь-який інший спосіб, який передбачає окреме від ПЦУ існування православних церковних структур в нашій державі – канонічна аномалія, порушення, яке раніше чи пізніше має бути виправлене. Об’єднавчий Собор відбувся 2018 року, Православна Церква України отримала Томос про автокефалію, тому всі, хто бажають дотримуватися канонічного порядку, мають не шукати якоїсь альтернативи, але єднатися з нею. Вселенський Патріархат не має наміру і не буде створювати на канонічній території ПЦУ якусь альтернативну юрисдикцію", - наголошують єрархи ПЦУ.

4. Собор ПЦУ закликав УПЦ МП підтримати притягнення Російського Патріарха Кіріла до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичноговчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російськім військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».

Патріотів України, які є парафіянами Московського патріархату, закликають переходити в ПЦУ

На Львівщині храми чотирьох громад перейшли з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ

Дрогобицька тергромада заборонила УПЦ московського патріархату

Два митрополити з України не поїхали на синод Російської православної церкви, яка благословляє війну

Духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) вимагає незалежності церкви від Москви

На Львівщині священника московського патріархату облили зеленкою

Священники московської церкви в Україні хочуть церковного трибуналу над кірілом: скільки зібрали підписів

У Мостиськах громада московської церкви приєдналася до української

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів