Львівські студенти відреагували на декларацію Папи й Кірілла

20:05 19 лютого 2016 р.


Фото: ucu.edu.ua

В Українському католицькому університеті заявили понтифіку: «Ми відчули, що Вам треба краще пізнати Україну».

«Конференція студентів Українського католицького університету (вищий орган студентського самоврядування) прийняла рішення звернутися із відкритим листом до Папи Римського та запросити Його відвідати Україну», – повідомили сьогодні, 19 лютого, в прес-службі навчального закладу, де також поінформували:

«Підписана спільна Декларація Папи Франциска та Патріарха РПЦ Кирила породила ланцюжок негативних коментарів, емоцій, відгуків. Голова Ради студентів УКУ Михайло Шелемба зазначив: «З’явилася думка, що було би добре цей ланцюг перервати та спонукати один одного, і в міру можливого Святішого Отця та Ватикан до іншого способу мислення про Україну. Ідея проста – найкращий спосіб переконатися в тому, що картина, яку представляє Росія та Російська православна церква, зокрема, щодо подій в Україні, є спотвореною та хибною – стати учасником цих подій та відвідати Україну, зустрітися з українською молоддю».

У зверненні студентів Українського католицького університетузокрема зазначено:

«…Ми – не професійні богослови, щоб фахово оцінити Декларацію, підписану Вами спільно з Патріархом Московським у Гавані. Проте ми відчули, що Вам треба краще пізнати Україну. Тому й визріло просте рішення: запросити Вас відвідати її. Найкраща «Вікіпедія» – це людські серця, а ми готові їх перед Вами розкрити.

Наше покоління, що мріяло про щасливе життя в мирі і благоденстві, опинилося раптом посеред війни, ініційованої Російською Федерацією. Військові аналітики можуть називати цю війну гібридною – начебто її нема. Але смерть не буває гібридною: ми щодня втрачаємо друзів, втрачаємо молоді життя.

Найкращий шлях до миру – це діалог: кому краще це зрозуміти, як не нам? Але як його розпочати, коли ми є об’єктами щоденної агресії з боку підконтрольних Росії сил? Як примиритися з нападником, коли умовою миру він висуває зречення нашої ідентичності

 Чи можна захистити мир, підкоряючись цінностям, які загрожують усій людській цивілізації? Напевно, на нашому місці Ісус сьогодні спитав би: «Що таке – мир?». 

Це звернення розміщене онлайн, щоб під ним могли підписуватися люди зі всієї України, незалежно від місця проживання чи віросповідання. І у такий спосіб спонукати людей, які визначають певне бачення України у Ватикані прислухатися до голосу молоді».

Повний текст відкритого листа до Папи Римського студентів Українського католицького університету:

«Слава Ісусу Христу!

Ваша Святосте!

Пишуть до Вас студенти українських навчальних закладів, незалежно від конфесії, релігії, етнічного походження та будь-яких інших ознак. Маємо надію, що в нинішню добу комунікації лист дістанеться до Вас без проблем.

Ми не професійні богослови, щоб фахово оцінити Декларацію, підписану Вами спільно з Патріархом Московським у Гавані. Проте ми відчули, що Вам треба краще пізнати Україну. Тому й визріло просте рішення: запросити Вас відвідати її. Найкраща «Вікіпедія» – це людські серця, а ми готові їх перед Вами розкрити.

Наше покоління, що мріяло про щасливе життя в мирі і благоденстві, опинилося раптом посеред війни, ініційованої Російською Федерацією. Військові аналітики можуть називати цю війну гібридною – начебто її нема. Але смерть не буває гібридною: ми щодня втрачаємо друзів, втрачаємо молоді життя.

Найкращий шлях до миру – це діалог: кому краще це зрозуміти, як не нам? Але як його розпочати, коли ми є об’єктами щоденної агресії з боку підконтрольних Росії сил? Як примиритися з нападником, коли умовою миру він висуває зречення нашої ідентичності? Чи можна захистити мир, підкоряючись цінностям, які загрожують усій людській цивілізації?

Напевно, на нашому місці Ісус сьогодні спитав би: «Що таке – мир?».

Ваша Святосте! В наших очах, як і очах усього світу, Ви – людина Божої правди, яка не знає лукавства. Ви, як і ми, спраглі щирості й чистоти. Тому Ви маєте зрозуміти нас: ми не хочемо спиратися на тих, хто лукавить, бо вони, як та ісаївська поламана очеретина, «увійдуть у долоню нашу і продірявлять її» (пор. Іс 36:6).

Ми шукаємо пронизливої правди, в якій упізнаємо і Христа, і Його Церкву. Таку Церкву ми бачили недавно на Майдані – Церкву без політики й лукавства; Церкву, яка молилася і свідчила, відкривала свої брами перед страждущими; була мужня й відважна, як усі мученики.

Ваша Святосте! Ми просимо Вас: допоможіть нам утвердитись у вірі, що добро таки переможе! Приїдьте до нас в Україну і помоліться з нами, щоб мир повернувся на нашу землю. Щоб із цим миром прийшов Святий Дух, який «все очищає від скверни». Щоб на землю нашу зійшло благословення Боже!

Ваші ровесники у вічно юному дусі».

dailylviv.com

До теми

09:03 27 жовтня 2021 р.

З 1 листопада навчання у всіх школах Львова буде дистанційним

Міська комісії з питань ТЕБ і НС прийняла рішення про те, що з 1 до 14 листопада учні всіх класів шкіл Львова будуть навчатися дистанційно. Таке рішення прийняли заради унеможливлення стрімкого поширення коронавірусу серед дітей.

Рубрика: Наука і техніка

10:49 24 жовтня 2021 р.

Здорове старіння: вчені розробили метод видалення пошкоджених клітин

Вчені розробили антитіла, які знищують старі, нефункціональні клітини, які залишилися в організмі. Це спосіб вилікувати хвороби, пов’язані зі старінням, і навіть уповільнити старіння, кажуть дослідники.

Рубрика: Наука і техніка

18:24 23 жовтня 2021 р.

Львівщина замовила найбільше фахівців з професійно-технічною освітою

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу