Уламок ракети спричинив інфаркт: медики у Львові три місяці боролися за життя хлопчика з Бахмута

18:07 2 грудня 2022 р.

Фото до новини

Уламок в голові спровокував у 12-річної дитини інфаркт мозку. За життя Михайлика Баєва з Бахмута, у двір якого прилетіла російська ракета, лікарі Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ боролися три місяці, і хлопчика вдалося врятувати.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сім’я поралася по господарству, коли почався обстріл. Ракета потрапила у двір. Її уламки смертельно поранили батька, а хлопчика відкинуло в дім ударною хвилею. Дитину у критичному стані терміново евакуювали до Дніпра, де медикам вдалося відновити кровопостачання мозку та стабілізувати стан. Далі хлопчика евакуаційним потягом доправили до Львова у центр НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання.

Через ушкодження сонної артерії, хлопець не міг навіть ковтати та говорити. Комп’ютерна томографія показала, що у мозку дитини залишилися ще два уламки – у ділянці позаду очей та тім‘яній, що поруч із життєво важливими магістральними судинами.

«Завідувач відділення нейрохірург Михайло Ловга розумів: чіпати уламки надто небезпечно. Якщо пошкодити магістральну судину, буде сильна кровотеча. Дитина може померти. Відтак, Михайла починають лікувати медикаментозно. Працювати з пацієнтом починають фахівці з реабілітації – фізичний терапевт та логопед. За кілька тижнів злагодженої роботи Михайло починає говорити, рухати ногами та навіть робить перші самостійні кроки.

Паралельно відбувається ще один етап лікування – загоєння осколкових поранень та опіків. Тут підключаються хірурги на чолі із Олександром Калінчуком та комбустіологи Леся Стрілка і Галина Саян. Аби закрити дефекти від ран, разом вони виконують кілька операцій.

І ось після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який з опіками теж перебував у лікарні, їдуть до Дніпра – тепер там вони мешкатимуть. З Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ хлопець виходить на своїх ногах. Завдяки злагодженій командній роботі наших професіоналів, дитина повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди залишаться два уламки, лікарі певні: нашкодити дитині ці уламки не зможуть», - повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

До слова, за час повномасштабного вторгнення росії, лікарі Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Першого медичного об’єднання Львова надали допомогу 250 пораненим діткам.

У Львові чоловікові з Авдіївки, який голіруч виніс з городу 12 мін, аби викопати картоплю, встановили протез

Ракета прилетіла на подвір'я: у Львові лікують жінку, яка втратила чоловіка і сина

Лікарі зробили унікальну операцію: дістали кулю з серця бійця, не зупиняючи його

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

У Львові 21-річному херсонцю зробили операцію на мозку, щоб врятувати від епілепсії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини