У Львові онкохірурги видалили 5-річній дівчинці пухлину, яка стискала серце й заважала дихати

11:19 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

Пів року тому мама помітила у 5-річної Вероніки невелику пухлину в ділянці пахв. Лікарі в Івано-Франківську, де мешкає родина, шокували – це рак: нейробластома заднього середостіння з проникненням у прилеглі внутрішні органи. Відтоді почалася боротьба маленької дівчинки за життя.

Про це інформує ЛМР, пише Dailylviv.com.

Пухлина була гігантською: 15х18 см, і вона встигла розповсюдитись до серця, стравоходу, коренів легень, а ще стискала ребра та заважала дихати. Утворення проникло й у спинний мозок. Під загрозою було функціонування внутрішніх органів, кінцівок і загалом життя. Досить швидко дитина почала страждати від сильного болю.

Лікарі призначили курс хіміотерапії, та розуміли, що цього недостатньо. Тому почали шукати можливості видалення утвору. За допомогою звернулися до колег Першого медоб’єднання Львова. Тут прийняли рішення негайно оперувати.


Щоб дати дитині шанс, у мультидисциплінарну команду об’єдналися торакальні хірурги, онкологи та дитячі хірурги. Загалом – понад десять провідних спеціалістів лікарні святого Миколая та лікарні святого Пантелеймона, а також лікарі Івано-Франківська.

Пацієнтці виконали поперечну торакотомію з доступом за методом clamshell. Тобто хірурги зробили поперечний розріз в ділянці грудної клітки таким чином, аби відкрити праву та ліву частини клітки одночасно. Після цього медики отримали доступ до серця та всіх великих судин. Дівчинці видалили пухлину та всі метастатичні вогнища, а також частину уражених ребер. Утворення було наближене до серця та стискало його. Операція минула успішно й без ускладнень.


Вже за шість діб після оперативного втручання маленька пацієнтка повернулася додому, а за місяць прийшла на огляд до спеціалістів. Дитина стала активнішою, набрала кілька кілограмів та нарешті почала усміхатися. Далі на Вероніку чекають чергові курси хіміотерапії та променева терапія. Дівчинка й мама налаштовані рішуче: вони вірять, що вийдуть з цієї боротьби переможцями.

У Львові однорічному хлопчику видалили гігінтську пухлину з нирки вагою 2,6 кг

У Львові лікарі вперше одночасно застосували хіміо та променеву терапії для порятунку онкохворої дівчинки

Історія порятунку 10-річного хлопчика з раком мозку, якого відмовились лікувати за кордоном

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи

Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини

Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини