Для людей віком 60+ в Україні запровадили бустерну дозу вакцини. Підписано наказ

15:31 4 січня 2022 р.

Фото до новини


Фото: REUTERS

Відповідний наказ міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ).

''Ми  дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої'', - повідомив міністр у Facebook, пише Dailylviv.com.

Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer. За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Також, за рекомендацією експертів НТГЕІ, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Також міністр повідомив, що 5 січня на засіданні  НТГЕІ розглядатимуть питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.

Дві дози вакцини від COVID-19 в Україні буде замало

В Україні понад 90% пацієнтів у лікарнях - невакциновані особи (відео)

В Україні планують запровадити ковідну амністію

Міністр розповів коли можна розраховувати на бустерну дозу та слід чекати четверту хвилю КОВІД

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів