Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

18:08 23 травня 2022 р.

Фото до новини

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Головний архітектор міста Антон Коломєйцев розповів, які рішення місто очікує отримати від учасників архітектурного конкурсу щодо облаштування Меморіального комплексу Героїв України на вулиці Мечникова у Львові. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Минулої п’ятниці, 20 травня, виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

«Ми говоримо сьогодні про опрацювання цілої території так званого Марсового поля, що при вулиці Мечникова, включаючи саму територію поховань, прилеглі простори та навіть сусідні вулиці.

Йдеться про комплекс, де на сьогодні вже поховані Герої України, зокрема Герої УПА, а також закатовані у в’язниці, жертви репресій. Тут вже відбувається мало чи не щодня й поховання сьогоднішніх наших Героїв – понад 40 воїнів вже спочили тут», - зазначив Антон Коломєйцев.

Архітектурний конкурс передбачає пошук ідеї осмислення простору. Відтак міське управління архітектури і урбаністики вже напрацювало попередню концепцію, яку учасники зможуть взяти за основу.

«Управління архітектури разом із авторами Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні напрацювали попередню концепцію мілітарних поховань, керуючись аналогами закордонного досвіду, з врахуванням наших українських традицій. У напрацьованій попередній концепції було застосовано козацький хрест, зокрема у пропорціях, характерних для козацьких поховань. Ми даємо можливість учасникам та учасницям конкурсу використати таке рішення як базове або ж запропонувати альтернативу.

Серед інших важливих елементів, звичайно, - сквер парку пам’яті. Ми бачимо тут великий простір, який має бути ідеологічно та історично наповненим. Стриманими мінімалістичними ландшафтними формами він має містити рішення, яке буде доносити до відвідувачів певні сенси. Це має бути місце тиші, роздумів та, перш за все, пам’яті. Йдеться про новий елемент меморіальної архітектури. Ми вважаємо, що такий комплекс, як і Меморіал Небесної Сотні, має бути меморіальним та, водночас, бути зразком сучасної архітектури», - розповів керівник профільного управління.

Іншим важливим елементом комплексу військових поховань Героїв України має бути меморіальна площа, адаптована як для щоденного відвідування мешканцями, так і для зібрань людей у пам’ятні дні.

«Площа є надзвичайно необхідною, тому що в нас будуть Дні пам’яті, у які, безумовно, будуть зібрання великої кількості людей. Для цього нам потрібно, аби ця площа була адаптованою, зокрема з точки зору технічних заходів, безпеки, освітлення та багатьох інших моментів.

Ми вважаємо, що вигулювання собак чи влаштування пікніків у цьому місці, як це інколи тут буває, є неприйнятним, особливо у світлі майбутнього звучання цього простору. Втім, наголошуємо, що він водночас має бути інтегрованим простір міста, чітко даючи розуміння своєї сакральності та меморіальності», - додав Антон Коломєйцев.

До конкурсу сподіваються залучити якомога більшу кількість архітектурних колективів, в тому числі з інших країн. Отримати результати сподіваються вже восени цього року.

«Сподіваємось на велику кількість учасників, в тому числі міжнародні колективи», - підсумував головний архітектор Львова.

У Львові змінили правила вигулу безпритульних собак

ЛКП Лев купило для ГуляйПоля на 30 тис грн м’яти, лаванди, чебрецю

Кожен собака ЛКП Лев бачить вигульний майданчик-сенсорний сад лише три рази,- волонтерка (відео)

У Львові запланували 97 майданчиків для вигулу собак

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів