Національна прем'єра у Львові: оперний вокал замінили традиційним українським співом

20:39 14 жовтня 2021 р.

В опері-міфі Ukraine – Terra Incognita зібрані 43 давні українські пісні з різних етнорегіонів України: від Лемківщини до Кубані.

У День захисників та захисниць України в Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької показують прем'єру опери-міфу Ukraine – Terra Incognita. Її присвячено Герою України Василеві Сліпаку. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

У цій опері майстерно поєднуються прадавні традиційні пісні, сучасний підхід до створення мистецьких подій та новітні технології. Сюжет опери бере свій початок з народних пісень, а замість оперного вокалу – традиційний український спів. Народні мотиви тут звучать поруч з джазом та симфонічною музикою, а замість традиційних декорацій використовується абстрактний живопис та відео-арт.

Виконавці проживають на сцені все різноманіття пісень: від гучного козацького багатоголосся до колискових, від весільних пісень до голосінь, шепотів та замовлянь, які походять від самої землі, від первісних ритуалів.

Режисерка і авторка опери Уляна Горбачевська зібрала 43 давні українські пісні з різних етнорегіонів України: від Лемківщини до Кубані. Разом із композиторкою Марією Олійник Уляна Горбачевська надала цим народним творам найвищої форми музичного мистецтва – опери.

Новаторською є і сама структура опери. Опера-міф Ukraine – Terra Incognita є оповіддю у 5 міфах, об’єднаних навколо основних тем народних пісень: «Рід», «Дім», «Любов», «Степ», «Залізне серце».

Опера-міф поєднала митців з різних середовищ, жанрів та інституцій. Співаки-актори працюють у львівських та київських театрах (театр ім. Леся Курбаса, театр ім. Лесі Українки, театр «Дах»), є кіноакторами та учасниками співочих гуртів («Щука-Риба», «Чорноморці», «Курбаси», «Ягоди», «Миклухо-Маклай»), або ж мають індивідуальні перформативні проєкти. 

Прем’єру опери-міфу організували YMCA Lviv разом із «Фундацією Василя Сліпака» за підтримки Українського культурного фонду.

У Львові розпочався Міжнародний музичний марафон пам'яті Василя Сліпака

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Троє артистів Львівської опери удостоєні звання народного і заслужених

 

 

 

 

dailylviv.com

До теми

12:24 23 жовтня 2021 р.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

На хуторі Гомулець /с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву святої Трійці – пам’ятку архітектури національного значення. Церкві – 265 років і вона збережена у майже незмінному вигляді та вже років 20 потребує комплексних реставраційних робіт.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу