14-30 серпня у Львові триватиме ІІ міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» (програма)

22:08 6 серпня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Концерти відбуватимуться у Палаці Потоцьких, Італійському дворику, храмі Петра і Павла, підземеллі храму Преображення Господнього, Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка, музеї Іоанна Пінзеля, трапезній Домініканського собору, Будинку органної та камерної музики, соборі Святого Юра й на площі Музейній.

14-30 серпня у Львові триватиме ІІ міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові». Відбудеться він у рамках партнерства з ХХХХ-м міжнародним фестивалем «Музика в старому Кракові».

У фестивалі візьмуть участь музиканти з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя та Кракова. Начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш розповіла:

«Дуже класно, коли ідеї є не тільки одноразовими, а коли вони мають силу продовжуватись і тривати. Я мрію побачити на афіші фестивалю «Музика в старому Львові» маленький додаток – «Музика в давньому і новому Львові».

Одна з цілей цього фестивалю – це не тільки зробити приємно туристам на якийсь короткий час, не тільки привернути увагу до архітектури, а й виховати в собі нового слухача, який, можливо, так перейметься музикою, що піде на концерт у філармонію, а, може, і в Оперу. Цей слухач, цей реципієнт у своїй більшості є у великому Львові, не тільки в центрі. Щоб цього нового слухача музики виховати, до нього треба йти.

Сам він не прийде. До нього треба йти і не боятися додавати до назви фестивалю оцей маленький додаток – «Музика в старому і новому Львові».

Я впевнена, що Краків як партнер теж зважиться на це, і цей фестиваль дістане нову вітку розвитку. Звучання симфонічного, камерного оркестру чи висококласного виконавця у мікрорайоні Рясне дасть не менше катарсису і музикантам, і тим людям, які будуть це слухати, ніж в центрі міста». 

Концерти відбуватимуться у різних локаціях міста – Палаці Потоцьких, музеї Іоанна Пінзеля, трапезній Домініканського собору, у підземеллі храму Преображення Господнього, Будинку органної та камерної музики, Італійському дворику, соборі Святого Юра, на площі Музейній, у храмі Петра і Павла та у Музичній академії імені Миколи Лисенка.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«Резонансною подією серпня стане міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» та «Музика у старому Кракові» як спільний міст дружби між Львовом і Краковом.  Другий для львів’ян та ювілейний 40-й фестиваль для Кракова запросить понад 20 яскравих виконавців з України та Польщі.

У місті Лева, місті древніх історичних пам’яток архітектури, де кожна площа, церкви і навіть концертні зали мають свою неповторну історію, особливий настрій Вам подарують музиканти з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя, Львова та Кракова.

Впродовж двох тижнів, з 14 до 30 серпня, львів'яни та гості міста поринуть в атмосферу свята, що буде сповнене незвичними атракціями із одночасним виконанням високопрофесійної музики. На слухачів очікують мистецькі анімації, проекти «Три Моцарти», «Серенади на повітрі» за участю  маріупольського оркестру «Ренесанс» і оркестру «Віртуозів Львова», які музичним мистецтвом об’єднують Схід і Захід країни. 

Цьогорічний фестиваль пройде під гаслом «Музика при свічках» у вишуканій атмосфері, адже свічка, як символ правди, мудрості і духовності, створить єдиний духовний міст між Львовом і Краковом, які мають спільну історію та культуру. Тож не випадково, що заключний концерт фестивалю 30 серпня пройде на терасі Львівської свічкової мануфактури, що на площі Музейній, 1. 

Ідея проведення спільного українсько-польського фестивалю належить засновникові відомого камерного оркестру «Віртуози Львова», народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели «Краковєнсіс» й багаторічного польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславу Галонському,  тісна співпраця між якими триває вже понад 20 років.  Львів-Краків – міста-побратими, яких об'єднує багато історичних надбань, міста, які вважаються визначальними у міжкультурному діалозі України та Польщі». 

Програма ІІ міжнародного фестивалью»Музика в старому Львові» 

14 серпня – відкриття фестивалю. У Палаці Потоцьких – «Кавова кантата» та вокально-інструментальні твори до 330-річчя Й. С. Баха, Ф. Генделя і А. Скарлатті у виконанні Юлії Успенської (сопрано, Київ), Наталія Свириденко (клавесин, Київ)

15 серпня в Італійському дворику – Квартет львівських фаготистів «Fagottissimo» (керівник – Андрій Ткачук) популярною (розважальною) програмою.

16 серпня, 17:00, у Музеї історії релігії – Краківський квінтет духових інструментів ( Катерина Куровська-Млечко (флейта), Марек Млечко (гобой), Роман Бідашек (кларнет), Павел Солецький (фагот), Тадеуш Томашевський (валторна). У програмі – твори Й. Гайдна, Г. Лігеті, Д.Мілхауда, Ф. Данці, М. Арнольда (

16 серпня у підземеллі Церкви Преображення Господнього – з циклу «Музика при свічках» на підтримку реставрації унікального готичного костелу у Чернівцях – Дует Юлії Чампела (скрипка) та Ярослава Гамаля (гітара) з Чернівців

21 серпня в Органному залі – з циклу «Музична історія Кракова» – «Музика Королівського Вавелю» (Олена Мацелюх (орган/клавесин), Наталя Дитюк (сопрано) зі Львова)

22 серпня у Музеї Пінзеля – з циклу «Музична історія Львова» – Франц та Карл, камерний оркестр «Віртуози Львова», солісти Андрій Карпяк (флейта) та Агнеса Геворкян (флейта)

23 серпня в соборі Св. Юра – з циклу «Музична історія Львова» – «Три Моцарти»  –Камерний оркестр «Віртуози Львова», солісти Надія Єрьоменко, (сопрано, Дніпропетровськ) і Маріанна Лаба (сопрано, Львів)

23 серпня о 17:00 у Палаці Потоцьких – твори європейських композиторів –Марія Стефанська (клавесин, Краків)

24 серпня – до свята Незалежності України – струнний квартет «Фенікс», твори європейських композиторів

24 серпня – Академічний інструментальний ансамбль «Високий замок»

28 серпня у Музеї історії релігії – «Анімація в звуках музики» – інструментальне тріо Тарас Малик (флейта), Максим Заводний (гітара), Михайло Филипюк (скрипка), Хмельницький (готель), твори К. Блума, Дж. Мюллера, Ж.Бізе,  В. А. Моцарта та ін.

У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла – Муніципальний камерний оркестр Маріуполя. Диригент – Василь Крячок, Солісти: Лідія Шутко (скрипка), Остап Шутко (скрипка) зі Львова

30 серпня у великому залі Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка – з циклу концертів «Музичні діалоги» – дует з Польщі, та молоді львівські музиканти, твори європейських композиторів

30 серпня – на площі Музейній біля Домініканського костелу з залученням сучасних світлових ефектів – «Серенади на повітрі». Маріупольський Муніципальний камерний оркестр і камерний оркестр «Віртуози Львова» 

Засновник фестивалю – народний артист України професор Сергій Бурко

Музичний координатор фестивалю – народний артист України, Лауреат Національної премії Тараса Шевченка, професор Юрій Луців

Співзасновник фестивалю – директор та художній керівник фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіслав Галонський.

Про це повідомили сьогодні, 6 серпня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині

У Львові інклюзивна вбиральня не працюватиме під час вимкнень світла. Вартість послуги

52 ракети та 2 шахеди збили на заході України

РФ знову підняла в небо стратегічні бомбардувальники ТУ-95

В Україні 5 з 9 енергоблоків зменшили потужність - МАГАТЕ

Ворожої атаки зазнав об'єкт критичної інфраструктури на Дрогобиччині

ППО збила 81 російську ракету та 80 БпЛА

Бурулькопад. Над головами львів'ян – снігові нависання

Олена Шуляк: 90 тисяч родин скористались програмою «єВідновлення»

У ЛМР повідомили, який район міста найбільше чистили від снігу

На Львівщині авто на смерть переїхало пенсіонерку

Укренерго повідомило про наслідки 12 масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему

На Закарпатті збили дві російські ракети

Експерти порахували, скільки цьогоріч коштуватиме Святвечір

ДТЕК повідомило про пошкодження ТЕС внаслідок ракетного удару

Росія випустила по Україні майже 300 повітряних цілей. Головна ціль - енергетика

РФ атакувала енергосистему, транспортну мережу і ключові об'єкти в Україні - посол США

Лубінець закликав українців «бути готовими до труднощів» через атаку рф на енергосистему

Прикарпаття зазнало наймасованішої атаки за час повномасштабної війни

РФ атакувала енергетичні об'єкти на Львівщині

У Львові внаслідок ДТП госпіталізували 81-річну пішохідку

На Львівщині масована комбінована атака рф тривала понад три години