Поліція Львівщини одержить мобільну лабораторію для криміналістів (відео)

09:57 17 грудня 2021 р.

Фото до новини

Львівська область - одна з дев'яти, що матиме мобільну лабораторію для інспекторів-криміналістів.


16 грудня Європейський Союз передав Національній поліції України (НПУ) десять пересувних лабораторій для інспекторів-криміналістів. Завдяки обладнанню загальною вартістю майже 442.000 євро Національна поліція України зможе ефективніше розслідувати тяжкі злочини та боротися з організованою злочинністю. Про це Представництво Європейського Союзу в Україні повідомило Dailylviv.com.

Обладнання було закуплено в рамках програми «Підтримка реформ у галузі верховенства права в Україні у сферах діяльності поліції, прокуратури та належного врядування» (ПРАВО-Поліція), що  реалізує ЮНОПС за фінансової підтримки Європейського Союзу в тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС). Загальна мета програми — сприяти реформі системи верховенства права в Україні та впроваджувати передовий досвід ЄС та інших країн у цій галузі.

Від того, наскільки ретельно було проведено огляд місця події та наскільки якісно вдалося зібрати речові докази, часто залежить успіх розслідування і викриття злочинців.

Завдяки лабораторіям інспектори-криміналісти дев'яти областей України — Київській, Харківській, Одеській, Львівській, Кіровоградській, Вінницькій, Хмельницькій, Полтавській, Чернівецькій — зможуть ефективніше виконувати свої професійні обов'язки. 

Мобільна лабораторія

Кожна з мобільних лабораторій обладнана криміналістичними, балістичними, трасологічними (для виявлення та вилучення відбитків пальців, взуття, шин, слідів злому, укусів тощо) та біологічними валізами, які допоможуть поліцейським ефективніше проводити всі стадії досудового розслідування, серед яких огляд місця події, виявлення, збір, зберігання та захист доказів. 

Крім того, до складу наборів входять засоби індивідуального захисту (костюми, маски, рукавички), матеріали для зберігання речових доказів та інструменти для збирання біологічного матеріалу.  Національній академії внутрішніх справ також буде передане обладнання для практичного навчання майбутніх експертів-криміналістів методик огляду місця події та збирання речових доказів.

«Якість речових доказів, зібраних поліцією, критично важлива для успішної боротьби з організованою злочинністю та протидії тяжким злочинам. Обладнання, яке ми сьогодні передаємо, дозволить поліції України більш ретельно збирати докази», — сказав Фредрік Весслау, заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні. 

На Львівщині навчалися знешкоджувати терористів і звільняти заручників (відео)

На Львівщині поліційні знезброїли шістьох мисливців

Нацполіція вже купила 200 електрошокерів, а тепер чекає від Верховної Ради дозволу на їх застосування

На Львівщині розпочали масштабні навчання бійців підрозділів особливого призначення Нацполіції України (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів