Нацполіція вже купила 200 електрошокерів, а тепер чекає від Верховної Ради дозволу на їх застосування

22:27 11 листопада 2020 р.

Уряд сьогодні підтримав клопотання перед парламентом про надання дозволу на застосування поліційними електрошокових пристроїв контактної і контактно-дистанційної дії.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков ініціював внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію». А саме у ст.45 пропонується додати пункт, який дозволить ширше використання поліційними електрошокових пристроїв контактної і контактно-дистанційної дії. Про це повідомив Урядовий портал, пише DailyLviv.

Cьогодні, 11 листопада, таку пропозицію підтримав на своєму засіданні Кабінет Міністрів. Документ скерували на розгляд Верховної Ради України.

«У більшості держав світу як альтернативу застосування вогнепальної зброї підрозділи поліції застосовують електрошокери як засіб стримання агресії. Протягом двох років спеціалісти МВС проводили дослідження, погоджували використання таких пристроїв з Мін’юстом, вивчали досвід країн, зокрема Великої Британії. На сьогодні ми отримали першу партію сучасних електрошокерів»,- пояснив Арсен Аваков.

Голова МВС пояснив, що застосування електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії – це гуманний поліційний засіб примусу, який дозволяє припинити правопорушення і зупинити зловмисника, завдавши йому меншої шкоди в порівнянні з вогнепальною чи травматичною зброєю.

У чинній редакції пункту 6 частини третьої статті 45 «Закону про Нацполіцію» електрошокери дозволено використовувати для: відбиття нападу на поліційного, іншу особу та/або об`єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров`ю особи чи поліційного.

У законопроекті пропонується розширити підстави застосування електрошокових пристроїв контактної і контактно-дистанційної дії для затримання особи:

- яка вчинила адміністративне чи кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліційному;

- яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти,

- яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти,

- озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліційного.

Як відомо, Національна поліція України закупила і почала освоєння першої партії з 200 одиниць сучасних спеціальних засобів Taser X2. Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює активного правопорушника, але на відміну від бойових чи травматичних пістолетів не завдає жертві тяжких, небезпечних для життя та здоров'я вогнепальних поранень. Використовується у багатьох провідних країнах світу.

У Львові знайшли цінну холодну зброю у поштових переказах

10 автомобілів спецпризначення Renault Duster вирушили на охорону кордону з Польщею

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу