У Рудному відкрили інформаційну таблицю автору проєктів понад 200 церков (відео)

19:49 23 жовтня 2021 р.

Фото до новини

На стіні Народного дому смт Рудне (вул. Грушевського, 73) встановили інформаційну таблицю Василю Нагірному – видатному львівському архітектору.


Відео: ЛМР

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com,

«Сьогодні дуже визначна подія, з якою ми для себе відкриваємо визначну особистість, що жила і творила в Рудному. Хочеться, щоб з цієї інформаційної таблиці розпочалися нові проєкти. Це мають бути проєкти не вшанування, а продовження: туристичний маршрут церквами Василя Нагірного, каталоги, виставки тощо. Нам потрібно доносити інформацію про архітектора до молодих поколінь, щоб по-справжньому передати його спадщину», – сказала директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

«Дуже зворушливо, що моєму прадіду тут встановлюють таку таблицю. Вся наша родина дуже радіє, що ми вшановуємо його пам'ять. Дуже дякуємо міській владі, що сприяла створенню такої важливої для всіх нас таблиці. Тепер всі в Рудному будуть бачити і знати, хто такий Василь Нагірний», – наголосила Христина Лев, голова Фонду збереження сакрального мистецтва України, правнучка Василя Нагірного.

Також під час заходу відбулась виставка плакатів із зображення церков, які спроєктував Василь Нагірний.

Довідка

Василь Нагірний (1848 – 1921) – видатний архітектор, творець новітньої галицької школи сакрального будівництва, автор проєктів понад 200 церков. Організатор українського громадського життя, засновник і довголітній директор першого українскього кооперативу «Народна торгівля», товариств руських ремісників «Зоря», «Дністер», «Труд», «Народна гостинниця», «Сокіл».

У кінці 80-тих років 19 ст. збудував у смт. Рудно власний дім, де мешкав з родиною до кінця життя.

На будинку у Львові, який був культовим місцем для математиків усього світу, відкрили інформаційну таблицю

У Львові знищили інформаційну таблицю Степана Федака

У Львові ознакують будівлі колишньої єврейської дільниці, а на площі Коліївщини встановлять пілон

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини