У ЄС і НАТО немає країн, які відзначають Різдво Христове за старим юліанським календарем

16:49 16 грудня 2021 р.

Найбільше в Україні тих, хто святкує Різдво Христове двічі або ж за новим стилем – у західних регіонах і в Києві.

На офіційному сайті Православної церкви України слово "Різдво" станом на 16 грудня 2021 року згадується ще у текстах майже річної давності, проаналізував Dailylviv.com. Ось два заголовки таких згадувань: "Соціологія: переважна більшість українців святкує Різдво Христове за традиційним календарем", - 5 січня 2021 року. "Святкуючи Різдво Христове, ми вшановуємо не день народження, а подію незрівнянного, виняткового значення й величне таїнство Боговтілення – Бог Предвічний народжується як Син Людський, – Митрополит Епіфаній", - 6 січня 2021 року.

Ніяких заяв щодо майбутнього переходу зі старого юліанського на новий григоріанський церковний календар керівники ПЦУ офіційно не роблять. Останній за часом аргумент на цю тему - торішнє світське дослідження соціологічної групи "Рейтинг", за яким 77% респондентів зазначили, що святкують Різдво Христове 7 січня. 15% сказали, що відзначають це свято двічі, як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня). Лише 3% святкують Різдво Христове тільки 25 грудня. Водночас 5% опитаних взагалі не відзначають Різдво. Найбільше тих, хто святкує Різдво Христове у дві дати, або ж за новим стилем – у західних регіонах та у Києві". 

Немає новин щодо обговорення-зміни дати відзначення Різдва Христового на сайті Української греко-католицької церкви. Власне, на цьому сайті немає навіть окремої опції пошуку - для цього треба переглядати всю стрічку новин.

Несподіваний нуль результатів на пошукове слово "Різдво" видає також сайт Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

Чому на Заході Різдво відзначають 25 грудня, а в Україні велика кількість віруючих відзначає його аж 7 січня? Радіо "Свобода" пояснила це коротко, просто і толернантно.

25 грудня - дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.

25 грудня в Римській імперії традиційно відзначали одне із найважливіших свят ‒ «Непереможного Сонця». Саме тоді темрява вже відступала – світловий день ставав довшим. Щоб зменшити вплив язичницького свята, цього дня почали відзначати день народження «Правдивого сонця» – Ісуса Христа, кажуть деякі історики.

Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі. Однак роблять вони це, у значній своїй частині, за різними календарями. На Заході – здебільшого за новим григоріанським календарем, а, наприклад, в Росії, Грузії, Сербії та Україні велика кількість віруючих відзначає його за старим, неточним, юліанським календарем.

Доречно тут згадати, що ані в ЄС, ані в НАТО немає країн, які відзначають Різдво Христове за старим юліанським календарем. Може, ще й тому Україна так довго прямує туди, не наближаючись до цілі?

Різдво - 25 грудня: у Львові за 43 секунди пояснили, чому треба відмовитися від московського православного календаря (відео)

Сім питань навколо святкування Різдва в Україні

У Львові людей у потребі запрошують на Різдвяну трапезу

Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

У Львові обговорять єдину дату святкування Різдва

 

dailylviv.com

До теми

13:12 22 січня 2022 р.

У Львові відзначили 103 річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України на Личаківському кладовищі відбулись урочисті заходи. Участь взяли представники обласної та міської влади, військові, громадські та політичні діячі міста, духовенство.

Рубрика: Історія

14:56 4 січня 2022 р.

Археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії на Львівщині

Розвідкові розкопки нововідкритої пам’ятки часів германських племен виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу