ПЦУ - єдина канонічна православна церква на території України, - Вселенський патріарх Варфоломій

20:54 30 жовтня 2020 р.

Фото до новини

"Ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією (УП МПЦ) не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні", - повідомив Вселенський патріарх Варфоломій.

Вселенський патріарх Варфоломій роз'яснив українським журналістам його ставлення до єпископату УПЦ МП та митрополита Онуфрія. Він зробив це у листі-відповіді, яку отримали засновники "Центру релігійної безпеки" та редактори видання "Церкваріум" Тетяна Деркач та Дмитро Горєвий. Про це пише Церкваріум, повідомляє DailyLviv.

"У відповідь на ваш лист від 20 липня 2020 року, вих. № 7, ми хочемо нагадати, що 11 жовтня 2018 р. Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату, Церкви Матері Київської Митрополії, скасував Патріаршу та Синодальну Грамоту видання від 1686 р. Цей лист надав, в якості форми "поблажливості", Московському патріарху право лише висвятити митрополита Київського, котрий повинен бути обраний духовно-мирянськими зборами своєї єпархії і поминатиме під час Божественної літургії "серед перших" Вселенського патріарха, "який є джерелом і початком, що височить скрізь над усіма парафіями та єпархіями", проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Церкви Матері Константинополя", - йдеться в роз'ясненні Константинополя.

"Того ж дня Святий і Священний Синод також вирішив задовольнити апеляційні прохання Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їхніх послідовників, які опинилися в розколі не з догматичних причин, канонічно відновивши ієрархів і духовенство до їхніх статусів (звань) та відновивши вірних до причастя з Церквою, та розпочати процедуру надання автокефалії Церкві України.  Згодом Вселенським патріархатом було скликано Об’єднавче духовно-мирянське зібрання (Собор) у Києві 15 грудня 2018 р. Усі православні ієрархи в Україні отримали запрошення на цей Об’єднавчий Синод нашими патріаршими листами. На жаль, українські ієрархи, які перебувають під юрисдикцією Московського патріархату, за винятком двох (ієрархів), проігнорували наш лист-запрошення і не брали участі в Об'єднавчому Синоді, як від них очікувалось", - відзначили у Вселенському патріархаті.

"Цей Собор обрав митрополита Епіфанія канонічним митрополитом Київським і всієї України та прийняв Конституційну хартію (Статут) Церкви України, яку було розроблено Вселенським патріархатом у листопаді 2018 року. Потім Томос, яким проголошено автокефалію Церкви України, було передано в руки митрополита Епіфанія нашою Мірністю в резиденції Вселенського патріархату на Фанарі 6 січня 2019 року.  З тих пір нова автокефальна церква України є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем", - пояснив Варфоломій.

Він зазначив, що відповідно до канонічного принципу територіальності, який є невід'ємним і постійним фактом православної еклезіології, жодна інша церква не може бути присутньою в межах юрисдикції Церкви України.

"Тим не менше, в дусі пастирської чуйності, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні, ієрархів, згідно з каноном 8 І Нікейського собору, сподіваючись, що, волею Божою, вони незабаром об’єднаються з помісною Церквою", - наголосили у Вселенському патріархаті.

"З цієї причини Його Високопреосвященство Онуфрій вже не розглядається як канонічний митрополит Київський, але як ієрарх, що проживає в Києві, як це було надруковано у Щорічнику Вселенського патріархату на 2020 рік.  З цими думками, ми молимося Святому Духові, Утішителю який завжди зцілює Божою благодаттю немічне і доповнює те, чого не вистачає, зближує всіх ієрархів, духовенство і боголюбивих людей в Україні до єдності, і ми із задоволенням усім вам надаємо наші Патріарші благословення, даруючи вам благодать і нескінченну Божу милість", - йдеться в кінці листа.

У Вселенському патріархаті, 6 жовтня 2020 року, духовно ваш, ВАРФОЛОМІЙ Архієпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський патріарх.

У Львові відкриють Музей Митрополита Андрея Шептицького у сакральному приміщенні, яке МВС не хоче повернути УГКЦ

Хресна дорога на горі Піп Іван - невігластво і вишиватництво, - чиновник

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів