У Львові відкриють Музей Митрополита Андрея Шептицького у сакральному приміщенні, яке МВС не хоче повернути УГКЦ

14:31 27 серпня 2020 р.

Верхні поверхи колишніх монастирських келій на вулиці Кривоноса, 1 у Львові надалі використовує університет МВС.

Музей облаштували в колишніх келіях костелу св. Казимира (вул. Кривоноса, 1), у яких проведено ремонтно-реставраційні роботи на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР. Відкриття розпочнеться у храмі Блаженного священномученика Климентія зі слова Митрополита Львівського УГКЦ Високопреосвященного Владики Ігоря.

Про це пресслужба ЛМР повідомила DailyLviv.

За інформацією управління охорони історичного середовища, ремонтно-реставраційні роботи колишніх монастирських приміщень здійснювалися на першому поверсі. Проектом було передбачено відтворення планувальної структури приміщень келій, реставрацію стін, склепінь, стель, відновлення (заміну за історичним зразком) вікон та дверей приміщень, реставрацію білокам'яних обрамувань прорізів вікон та дверей, фрагментів кам’яного мурування стін та відновлення підлог. Вартість будівельних робіт у колишніх келіях, які облаштовують під музей, становить 4,8 млн грн.

Другий проект, який управління реалізувало на вул. Кривоноса, 1, — це реставрація храму св. Климентія Шептицького.

На реставрацію фасадів храму у міському бюджеті передбачено майже 4 млн грн.

У суботу, 29 серпня, на вул. Кривоноса, 1 відкриють музей Митрополита Андрея. Розпочнеться подія о 12.00 год у храмі Блаженного священномученика Климентія зі слова Митрополита Львівського УГКЦ Високопреосвященного Владики Ігоря. А після вступних і подячних слів представників влади, директора Львівського музею історії релігії, а також директора нововідкритого музею, о. Севастіяна (Дмитруха), присутні перейдуть у каплицю Митрополита Андрея (на території музею), де владика Ігор звершить чин освячення каплиці. Опісля, гості події зможуть оглянути унікальну експозицію, де будуть представлені особисті речі праведного Митрополита Андрея. Втім, о. Севастіян підкреслює, що повністю експозицію розмістити на першому поверсі не вдасться. Верхні поверхи колишніх монастирських келій наразі займає університет МВС.

«Не всі речі будуть виставлені Митрополита Андрея. Тому що цієї площі на першому поверсі замало є. Ми зверталися і до Львівської міської ради, і до Львівської обласної адміністрації, щоб нам передали цілий церковний будинок. Адже є Закон, виданий ще Президентом Кучмою про те, що сакральні споруди повернути Церкві. А їх тут, на вулиці Кривоноса, повернули поліції, Церкві не повернули», - о. Севастіян.

Сьогодні після обіду вул.Чайковського у Львові частково закриють через концерт.

dailylviv.com

До теми

13:43 17 вересня 2020 р.

Капела “Дударик” отримає національний статус

16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проект указу Президента “Про надання комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” з колективом-супутнім хором хлопчиків статусу національного”.

Рубрика: Культура

10:31 14 вересня 2020 р.

Шостий Ґендерний форум для регіональних медіа буде онлайн

Волинський прес-клуб, Гендерний центр Волині та Медійна програма в Україні, Internews запрошують журналісток і журналістів усіх областей України на п’ятий Ґендерний медіа-форум, який відбудеться 18 вересня 2020 року онлайн.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу