На Львівщині вшанували січовиків Карпатської України, які не пішли на співпрацю з угорськими окупантами

18:04 19 березня 2023 р.

Фото до новини

У неділю, 19 березня на Верецькому перевалі відбувся чин екуменічної панахиди за полеглими січовиками Карпатської України.

Про це Dailylviv.com повідомили у пресслужбі Львівської облради.

Кілька сотень  - полонених угорськими підрозділами січовиків Карпатської України було розстріляно у 1939 році за те, що вони боролися за незалежність рідної землі.

Спільною молитвою представники громадськості, місцевої влади, депутати Львівської обласної ради, народні депутати, науковці вшанували пам’ять січовиків та поклали квіти і запалені лампадки до їхніх могил. Галицький академічний хор, під музичний супровід Духового оркестру Національної академії сухопутних військ України ім. П.Сагайдачного виконав Державний Гімн України.

За словами кандидата історичних наук Миколи Посівнича, січовики у березні 1939 року не пішли на співпрацю з угорськими окупаційними військами. Ці юнаки не зрадили власний народ і за це їх розстріляли. 

Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета розповів, що Меморіальне кладовище Героїв Карпатської України на Верецькому перевалі облаштовано у 2017 році за ініціативи  Львівської обласної ради. Тут поховано останки 22 січовиків. Тепер це загальнонаціональне місце пам’яті.

«За різними даними, після окупації Закарпаття було розстріляно близько 600 осіб. У ході пошукових експедицій фахівцям Меморіально-пошукового центру «Доля» вдалося ексгумувати та перепоховати останки 22 осіб. Боротьба за Карпатську Україну - це важливий етап нашої історії», - пояснив Святослав Шеремета.

«Меморіал на Верецькому перевалі - це наше святе місце, сюди треба приводити дітей і показувати їм приклад наших Героїв», – наголосила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.  Вона зазначила, що зараз, через 84 роки, сини й доньки нашого народу знову віддають свої життя у війні за власну державу.

На межі Львівщини й Закарпаття вшанували полеглих січовиків

На Львівщині вшанували розстріляних поляками українців

На карпатській вершині Ключ вшанували січових стрільців, які перемогли московське військо

На Львівщині перепоховали останки п’яти січовиків

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини