На Верецькому перевалі вшанували січовиків самостійної Карпатської України (фото)

20:28 21 березня 2021 р.

Фото до новини

Із нагоди 82-ї річниці проголошення самостійності Карпатської України сьогодні, 21 березня, на Сколівщині депутати обласної ради, військові, громадськість та ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут вшанували пам'яті січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі.

Про це інформує пресслужба Львівської облради, пише Dailylviv.

Присутні поклали квіти до могил на Меморіальному комплексі у селі Климець та запалили лампадки пам’яті, священнослужителі провели чин панахиди за полеглими. На Верецькому перевалі віддали шану січовикам Карпатської України

«Роботи з пошуку та перепоховання січовиків у 2008 році розпочало меморіально-пошукове підприємство Львівської обласної ради «Доля». Сьогодні на Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 героя часу Карпатської України. Пошуки розстріляних тривають, адже, за різними даними, розстріли відбувалися у 12-15 км навколо Верецького перевалу та вздовж усього кордону тодішньої Польщі та Чехословаччини.

Переконаний, що Львівська обласна рада продовжить покращення меморіалу, і буде розпочато другий етап вшанування пам’яті січовиків Карпатської України», - зауважив голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

«Верецький перевал – це місце пам’яті. Це місце, як і багато інших, мають стати нашими місцями сили. Коли закінчиться процес віднайдення всіх наших загиблих Героїв, ми станемо зрілою, повноцінною державою», - підкреслив голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко.

Довідково:

У 1939 році на землях Закарпаття Августином Волошином було проголошено повну державну самостійність Карпатської України. У середині березня за підтримки Третього Рейху війну проти Карпатської України розпочало Королівство Угорщина. Найбільший бій відбувся на Красному полі поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків. За інформацією науковців, частину захоплених у полон січовиків — вихідців з Галичини, угорці передали полякам.

17 березня 1939 року полонених колонами привели на Верецький перевал та групами по 10−20 осіб розстрілювали в різних місцях. Загальна кількість вбитих може сягати 600 осіб.

У 90-х роках ХХ століття на Верецькому перевалі було встановлено символічний меморіальний знак. А 15 жовтня 2017 року у селі Климець на Верецькому перевалі зусиллями обласної влади Львівщини відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України.


 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів