У Польщі рекордний дефіцит у 30 професіях: львів'яни ситуацію не врятують

12:56 12 лютого 2022 р.

Фото до новини

Попит на працівників у 2022 році у Польщі очікують на рекордному рівні. Вперше за 7 років у у жодній професії не буде надлишку персоналу. Заповнення робочих місць стане викликом для польських роботодавців.

Попри зростаючу кількість працюючих у Польщі українців, працевлаштування іноземців не задовільнить усі потреби економіки.

Про це йдеться у дослідженні «Барометр професій», проведеного на замовлення Міністерства родини і соціальної політики Польщі – повідомляють Dailylviv.com в аналітичному центрі агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Проблем з пошуком роботи не буде – ні для спеціалістів, ні для осіб без кваліфікації. У дефіциті - 30 професій. Найбільші проблеми з підбором кадрів виникають у будівельній, транспортно-логістичній галузях та промисловості.

«Професія працівника складу – одна з найбільш дефіцитних.  Робочі руки потрібні як  великим логістичним хабам, що обслуговують відомі бренди одягу, та і всім компаніям, що продають свої товари через Інтернет. Попит на співробітників на складах сезонний – залежить від маркетингового календаря: представлення нових колекцій, розпродажів, чорної п’ятниці, свят. Але навіть у перервах між піками зберігається відносно високий попит на робітників», - стверджує Даміан Гузман, заступник генерального директора агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Агенції з працевлаштування також бачать великий потенціал у співпраці з меблевою промисловістю. На роботу набирають як і працівників без досвіду, так і кваліфікованих – столярів, деревообробників.  

Ще одна галузь, яка бореться з кадровим дефіцитом і активно наймає іноземців, — це харчова промисловість. Найбільший дефіцит працівників у цій галузі автори «Барометра професій» відзначають у Поморському та Західно-Поморському воєводствах – через розміщення тут багатьох рибопереробних заводів – і в Куявсько-Поморському та Великопольському воєводствах, де важливу ролі відіграє м’ясна промисловість.

«Співпраця з харчовими підприємствами за ці роки сильно змінилася. Завдяки модернізації заводів значно покращилися умови праці. У цій галузі попит також має сезонний характер. У рибній промисловості пік виробництва припадає на останні 2-3 місяці року, хоча в інші місяці сповільнення не надто істотне. М’ясопереробні підприємства зазвичай збільшують виробництво з початком «сезонів шашликів», тобто навесні. Тож для тих, хто хоче працювать, роботи буде вдосталь у будь-яку пору року», – вважає Даміан Гузман.

Висококваліфікованих працівників сьогодні в Польщі важко знайти для будь-якої галузі. Бракує водіїв, водіїв вантажівок та тракторів, вчителів, медиків, (фізіотерапевтів, масажистів, лікарів, рятівників), бухгалтерів.

Будівельна галузь також може зіткнутися з серйозними проблемами у 2022 році.

«У будівництві за останні роки зросла заробітна плата, але проблема все ще полягає у частих заборгованостях у її виплаті, складних умовах праці чи навіть у тому, що це робота насамперед для чоловіків що звужує пул доступних співробітників», - каже Даміан Гузман.

Таке поглиблення дефіциту на польському ринку праці пов'язане зі швидким відновленням польської економіки після пандемії. За даними Центрального статистичного управління, у третьому кварталі 2021 р. ВВП Польщі збільшилися в реальному вимірі на 5,3% порівняно з ІІІ кварталом попереднього року. Такий результат у 2-му та 3-му кварталі 2021 року дозволяє оптимістично дивитися на економічну ситуацію у найближчі квартали.

Трудові мігранти збільшили перекази грошей в Україну з Польщі

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Україна штучно намагається стримати трудову міграцію

Головний актив України за тридцять років - трудові мігранти, - експерт

Найбільший інвестор в українську економіку - заробітчани у закордонні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів