У Німеччині - найвища за 70 років інфляція: що подорожчало і наскільки

20:59 13 грудня 2022 р.

Фото до новини

Попри зниження в листопаді, інфляція в ФРН залишається на високому рівні. Купівельна спроможність населення знижується, визнають у Федеральному статистичному відомстві.

Про це інформує DW, пише Dailylviv.com.

Попри незначне зниження в листопаді, інфляція в Німеччині вперто залишається на високому рівні і зачіпає дедалі більше сфер повсякденного життя. Згідно з опублікованими в вівторок, 13 грудня, актуалізованими показниками Федерального статистичного відомства, у жовтні річна інфляція сягнула 10,4 відсотка - це найвищий показник за останні 70 років. Водночас споживчі ціни зросли у листопаді на 10 відсотків порівняно з аналогічним місяцем 2021 року, але скоротилися на 0,5 відсотка порівняно з жовтнем цього року.

Економісти вважають, що сповільнення темпів інфляції в листопаді не є підставою для оптимізму. "Попри незначне зниження цін на енергоносії, рівень інфляції залишається на високому рівні - 10 відсотків", - заявив голова Федерального статистичного відомства Ґеорґ Тіль (Georg Thiel). "Ми також дедалі частіше спостерігаємо зростання цін на багато інших товарів, окрім енергоносіїв", - визнав він.

Високі темпи інфляції знижують купівельну спроможність споживачів та підривають приріст доходів. В опитуванні YouGov, проведеному в листопаді в Німеччині серед більш ніж 2000 осіб, 23 відсотки опитаних визнали, що протягом останніх трьох місяців переважно або завжди відчували труднощі з купівлею продуктів харчування. Більше половини (59 відсотків) респондентів вже скоротили свої звичні витрати. Дві третини (67 відсотків) споживачів очікують скорочення або подальшого зменшення своїх витрат. Інфляція в найбільшій економіці Європи вже кілька місяців зумовлена високими цінами на енергоносії та продукти харчування. Приміром, у листопаді енергоносії коштували на 38,7 відсотка більше, ніж в аналогічному місяці роком раніше. Утім, це дещо менше ніж здорожчання на 43 відсотки у жовтні порівняно з торішнім показником.

За продукти харчування споживачам довелося заплатити на 21,1 відсотка більше, ніж у листопаді 2021 року. Згідно з офіційними даними, зростання цін у Німеччині поступово посилювалося з початку року. За рік суттєво подорожчали харчові жири та олії (плюс 41,5 відсотка), також помітно зросли в ціні молочні продукти та яйця (плюс 34 відсотки), хліб і вироби із зернових (плюс 21,1 відсотка) та овочі (плюс 20,1 відсотка).  

Взимку траплятимуться блекаути: у Німеччині попередили про вимкнення електроенергії

Скільки біженців з України до Німеччини очікують цієї зими, - експертний прогноз

Німеччина спростить правила працевлаштування іноземців: хто матиме переваги

Планувався антиурядовий заколот у Німеччині: арешти в в Австрії й Італії

Бундесвер зможе забезпечити оборону Німеччини у разі потреби, - Крістіне Ламбрехт

Німеччина пропонує зміцнити кордон Польщі з Україною системою Patriot і винищувачами Eurofighter

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів