Президент США підписав закон про тимчасовий бюджет: без грошей для України

14:56 1 жовтня 2023 р.

Фото до новини

«Ми за жодних обставин не можемо дозволити американській підтримці України перерватися», — йдеться у заяві Білого дому.

Про це повідомив Голос Америки, пише Dailylviv.com.

Президент США Джо Байден підписав закон про тимчасовий бюджет, який передбачає фінансування уряду до 17 листопада 2023 року.

Закон дозволить уникнути часткової зупинки роботи федерального уряду (шатдауну), який міг би настати після опівночі у неділю, 1 жовтня.

У другій половині дня суботи Палата представників підтримала внесений спікером Кевіном Маккарті законопроєкт щодо продовження фінансування уряду. Близько дев'ятої вечора Сенат більшістю голосів також проголосував «за».

За пів години до опівночі за східним часом США - термін можливого шатдауну - з'явилося повідомлення про те, що президент Байден підписав закон про тимчасовий бюджет. Закон на 47 днів збереже державні витрати на рівні минулого фінансового року, що завершився у суботу, 30 вересня.

Тимчасовий бюджет передбачає збільшення федеральної допомоги на ліквідацію наслідків стихійного лиха до $16 млрд, відповідно до запиту адміністрації Джо Байдена, але не передбачає коштів на допомогу Україні.

Питання про фінансування допомоги Україні не знімається з порядку денного, заявив в інтерв'ю телеканалу CNN сенатор Кріс Кунс (демократ від штату Делавер).

«Ми за жодних обставин не можемо дозволити американській підтримці України перерватися», — йдеться у заяві Білого дому.

Прийняття тимчасового бюджету на початок жовтня дозволило уникнути часткової зупинки роботи федерального уряду (шатдауна), яка б розпочатися опівночі. У цьому випадку багато федеральних службовців були б змушені піти у відпустку, а понад двом мільйонам військовослужбовців і резервістів довелося б працювати без зарплати, поставивши під загрозу виконання програм і послуг, на які покладаються американці у всій країні.

Ухвалений у США проєкт тимчасового фінансування уряду на 45 днів, який не включає української підтримки, не загрожує постачанням зброї та обладнання Україні, які були ухвалені раніше, пояснила посолка України у США Оксана Маркарова. Вона додала, що Конгрес та Адміністрація президента Байдена подбали про те, щоб гроші з попереднього бюджету для програм допомоги Україні були перехідними.

У МЗС України також повідомили, що це не зупинить надходження оголошеної раніше допомоги — зараз це близько 1,6 мільярда доларів на оборону та 1,23 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки, а також гроші на гуманітарні та енергетичні проєкти.

Підтримка України - найкраща інвестиція в безпеку США за всю історію - сенатор

Майже третина американців підтримали б відправку військ США на війну в Україну

Допомогу США Україні контролюватимуть американські інспектори і компанія Deloitte

США дали Україні 98% того, що просила для контрнаступу, - Кірбі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів