Не всі біженці з України у Польщі платитимуть за проживання: кого звільнять від оплати

11:41 2 березня 2023 р.

Фото до новини

З 1 березня 2023 року набрала чинності важлива зміна до закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, пише Dailylviv.com, стосується ця зміна запровадження платного проживання в пунктах масового розміщення біженців (пансіонати, переобладнані торгові приміщення, спортзали і т.д.). 

Згідно з документом, від 1 березня 2023 року такі особи повинні будуть платити половину (50%) вартості свого проживання (не більше 40 злотих/день), якщо з моменту їхнього приїзду до Польщі минуло понад 120 днів. Відтак максимальна вартість місячного проживання складатиме 1 200 злотих. 

Натомість з 1 травня 2023 року особи, які перебувають або перебуватимуть у пунктах масового розміщення й з моменту їхнього приїзду до Польщі мине понад 180 днів, платитимуть вже 75% вартості, але не більше 60 злотих на день. Для них щомісячна оплата складатиме 1800 злотих. 

Проживання в пунктах масового розміщення залишатиметься й надалі безкоштовним для біженців з України, які перебуватимуть у Польщі до 120 днів.

Зміни до закону, які набрали чинності з 1 березня, передбачають, що від оплати за проживання в пунктах масового розміщення будуть звільнені біженці з України, які, наприклад, через інвалідність, вік (жінки від 60 років, чоловіки від 65 років), важку життєву ситуацію, вагітність або необхідність догляду за дітьми не можуть працювати і заробляти гроші.

Дратує не лише російська мова: чому змінилося ставлення поляків до українців-біженців - соціологія

У Польщі близько 3,5 млн біженців з України, - маршалок Сейму

Польща переходить на другий етап допомоги українським біженцям: що змінилося

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів