Назвали три видавництва, які претендують на 380 історичних квадратів у центрі Львова

19:04 8 лютого 2022 р.

Фото до новини

Сьогодні у Львівській міській раді офіційно представили видавництва, що прагнуть створити книгарню з читацьким залом та мистецькими елементами на місці залізничних кас, що на вул. Гнатюка 20-22.

Про це повідомив депутат ЛМР Юрій Мельник, пише Dailylviv.com.

За його словами, за це право боротимуться видавництво "Старого Лева" (Львів), Видавництво «Човен» (Львів) та “Дух і Літера” (Київ).

"Наступного тижня учасники інвестиційного конкурсу презентуватимуть своє бачення мистецького центру. До того — спеціальна комісія ЛМР вивчатиме документи конкурсантів з юридичного боку", - зазначив депутат.

Він назвав терміни, коли мають визначити переможця.

"Переможця мають визначити до кінця місяця. З весни 2021 року залізниця перестала орендувати ці приміщення у міста. Ми радились, як використати вільний будинок у центрі міста із максимальною користю і вже у вересні 55 депутатів проголосували за те, аби облаштувати тут громадський мистецький простір",- наголосив Юрій Мельник.

Сучасний мистецький центр облаштують на першому поверсі будівлі, де працювали залізничні каси. Залізничні квитки тепер продають  на головному залізничному вокзалі, що на площі Двірцевій (або на сайті «Укрзалізниці»).

Приміщення першого поверху мають площу понад 380 метрів квадратних. Право власності на них Львівська міська рада зареєструвала у 2019 році.

Історична довідка

Будинок Ґрюнера на вулиці Гнатюка №20-22 збудували у 1911 році. Львів’яни Якуб і Клара Ґрюнери отримавши дозвіл на будівництво нової кам’яниці, замовили проект у будівельному бюро Міхала Уляма. Фердинанд Касслер є автором проекту кам’яниці Ґрюнерів, пише Центр міської історії

У листопаді 1911 року Ґрюнери отримали дозвіл на заселення чотириповерхового будинку. Будинок складався з житлових, торгівельних та інших громадських приміщень. У цоколі  були розміщені: 11 складських приміщень, 12 пивниць, 2 коридори; на партері – 3 крамниці, 1 склад, 2 брами-проїзди, кінематографічний заклад, що складався з двох залів, вкритого подвір'я, фронтових крамниць, сторожки з покоєм та з передпокоєм. На 1-му поверсі спереду був 1 зал, 11 санвузлів та 2 коридори; на 2-му-4-му поверхах – по 20 покоїв, по 4 передпокої, по 4 кухні, по 4 лазнички і по 4 комірки. З тилу кам'яниці був запроектований невеликий сад з геометрично розпланованими клумбами. У 1929 році в будинку був влаштований електричний ліфт.

Виставку з нотками порнографії у Львівському мистецькому центрі публічно обговорять

Віллу Статкевича перетворять у садочок, молодіжний центр або center Голоско

У власників стрипклубу забрали відкриту терасу Львівського палацу мистецтв

У Львові відкрили Центр дитячого розвитку «Леосад»

Львівське видавництво надрукує книгу російською, щоб застерегти від розколу країни (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів