На Львівщині запропонували 95 ділянок, щоб будувати житло для переселенців

16:34 22 квітня 2022 р.

Фото до новини

Розселення внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області та будівництво для них тимчасового житла.

Про це говорили сьогодні під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького з керівником Офісу управління ООН з обслуговування проєктів ЮНОПС в Україні Джанні Вольпіном, інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Одним з головних завдань Львівської обласної військової адміністрації в умовах воєнного стану є створення належних умов для внутрішньо переміщених осіб. Лише за офіційними даними на теренах області проживають понад 260 тисяч ВПО. З них – близько 160 тисяч офіційно зареєстровані.

«Львівщина бачить перед собою два пріоритетні напрямки роботи: підтримка переміщених осіб та безпека області. Щодо останнього, то нещодавно спільно з Нацполіцією та ІТ-кластером ми презентували проєкт «Vision». Це система надточного розпізнавання людей та автомобілів, яка значно розширить функціонал наявної централізованої системи відеоспостереження у Львівській області. Ми пришвидшили процес профілактики, розкриття та недопущення нових злочинів, а це вкрай важливо в умовах війни. Система вже успішно працює, однак є потреба в додатковому фінансуванні на програмне забезпечення. Окрім цього, область спільно з громадами напрацьовує різні варіанти розміщення переселенців», - розповів Максим Козицький.

Ось кілька прикладів для розселення внутрішньо переміщених осіб:

Заклади соціальної сфери державної та комунальної форми власності (гуртожитки, інтернати, які можуть бути перепрофільованими у житло).

Житловий сектор (квартири та будинки, які вже збудовані та готові для проживання, а також ті, що на завершальній стадії будівництва).

Нове будівництво житла (традиційне житлове будівництво та зведення модульних будинків).

За розпорядженням начальника Львівської ОВА, для реалізації заходів на реконструкцію таких об’єктів затвердили нову обласну Програму на загальну суму – 50 млн грн.

«Станом на зараз в області сформували загальний перелік об'єктів різних форм власності, які при мінімальних капіталовкладеннях потенційно можуть використовуватись для довготривалого проживання ВПО. Ще одна опція – будівництво нового житла. Маємо пропозиції по 95 ділянках, з яких 20 вже мають необхідні комунікації і готові приймати переселенців. Ми сьогодні готові залучити представників бізнесу та міжнародні фонди задля комплексного вирішення питання житла для ВПО», - додав заступник директора департаменту економічної політики Вадим Табакера.

У департаменті разом із зацікавленими сторонами розробили різні варіанти проєктів з будівництва житла для ВПО: від модульних містечок до традиційного житлового будівництва. Наприклад, проєкт з будівництва 180 котеджів для ВПО на 500 осіб, який презентували для іноземних гостей. Термін будівництва одного котеджу становить пів року. Ділянки, які можуть бути адаптованими під проєкт також підшукали. Вирішується питання з фінансуванням.

Також є проєкт зі швидкого зведення модульних містечок, який дозволяє за 2 місяці забезпечити житлом до 5 тисяч осіб.

«На Львівщину щодень евакуйовуються кілька десятків тисяч людей, в тому числі люди з інвалідністю чи певними особливими потребами. Саме цим групам потрібні спеціалізовані місця для розміщення. Йдеться про будівництво нових або трансформацію чинних», -  зауважив директор департаменту соціального захисту населення Роман Андрес.

До слова, з ініціативи українського уряду ЮНОПС реалізує масштабний проєкт «Пакет малюка», в межах якого закупили понад 300 тисяч пакетів, котрі містять одяг і предмети першої необхідності для догляду за новонародженими.

У Львові з'являться модульні містечка для студентів і вагітних жінок: де саме

У Львові вже немає місць у готелях, хостелах та вільних квартир

Мерія Львова хоче будувати швидкі котеджні містечка за німецькими і турецькими технологіями

Львівщина оголосила про викупівлю житла для вимушених переселенців

Садовий уже дає землю під будівництво житла для біженців

 

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів