Кожен 4-й працездатний біженець з України у Польщі працевлаштувався - це явище світового значення

23:13 8 травня 2022 р.

Фото до новини

У базі даних PESEL (ідентифікаційний номер) зареєстровано 400 тисяч осіб працездатного віку з України; понад 100 тисяч з них, тобто кожна четверта особа, вже легально працюють в Польщі, заявив у суботу, 6 травня, заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі, уповноважений уряду у справах біженців з України Павел Шефернакер.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Павел Шефернакер зазначив, що необхідно розробити системне рішення, над яким уряд вже працює разом зі своїми партнерами, щоб люди, які втекли з України до Польщі, могли адаптуватися і стати самостійними у новій країні.

Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі додав, що дуже велика частина українських біженців вже стає незалежною. «Наприклад, у Польщі легально працює понад 100 тисяч людей з тих, які приїхали до Польщі, а в базі даних PESEL є понад 400 тисяч осіб працездатного віку, тобто кожен четвертий біженець працездатного віку почав працювати. Це явище світового значення, коли йдеться про біженців. Такого не було ніде», – підкреслив він.

Павел Шефернакер зазначив, що біженці з України намагаються самостійно орендувати житло. При цьому він запевнив, що в різних типах центрів державних компаній, уряду та місцевого самоврядування ще є резерв на кілька десятків тисяч місць, де можна розмістити цих людей.

Уповноважений уряду у справах біженців з України нагадав, що поки що Польща не отримала від Європейського Союзу жодних коштів, які можна було б використати для допомоги біженцям з України.

Павел Шефернакер додав, що Польща пропонує створити додатковий фонд Європейського Союзу для допомоги біженцям з України.

Варшава визначила термін перебування у Польщі біженців з України

Сейм Польщі проголосував за закон про допомогу українським біженцям

Потік біженців з України до Польщі зменшується, але він може змінитися

 

Біженці за кордоном будуть отримувати всі соціальні виплати і пенсії

Працевлаштування українців у Європі: список вакансій у Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії, Чехії, Молдові, Німеччині

70 тисяч українських біженців вже знайшли роботу у Польщі: де працюють

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів