Біженці з України у Польщі відшкодовуватимуть соціальні витрати

02:57 3 грудня 2022 р.

Фото до новини

Навесні 2023 року громадяни України, які перебуватимуть на той час у Польщі від 4 до 6 місяців, покриватимуть від 50 до 75 відсотків соціальних виплат для них. За винятком кількох категорій біженців.

Про це розповіла Ukrayina.pl, пише Dailylviv.com.

Понад 110 тисячам українських біженців, які виїхали до Польщі після початку повномасштабної війни з Росією, вже не виплачують допомогу. У багатьох випадках виплати скасовують на прохання самих українців.

Відповідно до законодавства ЄС біженці з України отримують у Польщі грошову допомогу "Родина 500 плюс" і "Добрий старт". Ці виплати припиняються, якщо людина виїжджає з країни — повертається додому чи прямує в іншу державу. пише Dailylviv.com

Речник ZUS Павел Жебровський зазначив, що багато українців вирішують покинути Польщу, тому ZUS у співпраці з Прикордонною службою зберігає за собою право на утримання соціальних виплат. Після перевірки ці  соціальні виплати відновлюють або ж ні, якщо людина виїхала з країни на тривалий термін. У багатьох випадках українці самі звертаються до ZUS з проханням зупинити виплати.

"Варто підкреслити один факт, що самі українці також повідомляють в ZUS про те, що виїжджають з Польщі і не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно", – зазначив Павел Жебровський.

Однак поляки фіксують і випадки порушень з боку українських біженців. З цієї причини уряд ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, яка зробить систему жорсткішою, щоб не було сумнівів, що пільги отримують ті, хто має на них право.

Згідно з пропозицією змін до закону про допомогу громадянам України, з 1 березня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат. А з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів, охоплюватимуть 75% витрат, але не більше 60 злотих з особи на день.

Цей обов’язок не поширюватиметься на людей з інвалідністю, дітей, осіб пенсійного віку, вагітних жінок, осіб, які виховують дитину віком до 12 місяців, опікунів щонайменше трьох дітей, а також осіб, які перебувають у складному становищі, що не дозволяє їм здійснювати внески до витрат. Ситуацію має оцінити воєвода або суб’єкт, який надає допомогу.

З початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів українців, виїхало – понад 6 мільйонів.

ZUS — Управління соціального страхування, державний орган в Польщі, що відповідає за пенсійне та медичне страхування.

90% біженців з України у Польщі й Німеччині виконують не ту роботу

Біженці з України можуть у Польщі залишитися без даху над головою

Біженців з України в Європі буде більше взимку: хто прийматиме

Більшість емігрантів з України не повернуться з Європи через рік

У ФРН припиняють прийом біженців з України

Кількість біженців, які повернулися в Україну за останній місяць, зросла на 24%: скільки їх

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів