20:32 15 лютого 2023 р.
З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток.
Про це інформує Державна судова адміністрація України, пише Dailylviv.com.
Вона повідомила про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу.
Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень. Так, з 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber.
Відповідне нормативне підґрунтя закладено в оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28 https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/14/N_28_23.
Реалізація цієї спільної ініціативи ДП "ІСС" і ДДержавна судова адміністрація України повною мірою відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету.
Середня вартість відправляння однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для посилання однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум).
Алгоритм дій: за замовченням, система документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такого посилання, повістку відправляють як SMS.
"З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток – з тих, які за згодою учасників судового процесу направляються у вигляді електронних повідомлень. Завдяки цьому, за перші півдня роботи нового сервісу економія для судів (а значить, і для держбюджету) понад 5 тис. грн або 42%. Можливо, цифри поки що не надто разючі, але це лише початок. Маю абсолютне переконання, що надалі активне використання цього та всіх інших (наприклад: особистий кабінет електронного суду https://cabinet.court.gov.ua/ чи мобільний застосунок Дія), більш економних, способів доставляння повісток принесе дуже швидку і відчутну економію Україні", - зазначив виконувач обов'язків генерального директора Микола Козлов.
На думку Миколи Козлова на користь економічного ефекту електронних каналів комунікації свідчить і той факт, що якщо всі повістки, "які сьогодні за півдня були доставлені у вигляді електронних повідомлень, направити регулярною поштою, то це б коштувало бюджету у 23 (!) рази дорожче, і замість 7 тис. грн це б коштувало 160 тис. грн.
У Львові суд задовольнив позов військовослужбовця до військової частини
На Львівщині бракує цивільних прокурорів
Звільнених з-під варти для служби у війську, які не з'явилися у військкомат, заарештують знову
За самовільне залишення військової частини буде жорстке покарання