У Києві відкрили фестиваль Lyatoshynsky Space
11:29 5 січня 2025 р.
Бориса Лятошинського вважають одним з найвидатніших композиторів ХХ століття.
Про це повідомило Міністерство культури України, пише DailyLviv.com. 3 січня в колонній залі імені М. Лисенка Національної філармонії України відбулося урочисте відкриття фестивалю «Lyatoshynsky Space», присвяченого видатному українському композитору Борису Лятошинському.
Подія розпочалася концертом камерної музики у виконанні ансамблю «NotaBene Chamber Group», до складу якого входять Максим Грінченко, Андрій Павлов, Ігор Завгородній, Валентина Буграк, Артем Полуденний, Тетяна Гомон і Роман Лопатинський.
Гостям було представлено добірку творів, які Борис Лятошинський обрав для ювілейного концерту 3 січня 1965 року. Серед виконаних композицій — Скрипкова соната та Український квінтет, створений під час Другої світової війни. Ці твори передають тугу за Батьківщиною та ностальгію за Києвом, відображаючи важливі віхи творчого шляху композитора.
Борис Лятошинський, якого вважають одним з найвидатніших композиторів ХХ століття, залишається символом української музичної ідентичності. Його твори дедалі частіше звучать на міжнародних сценах, а фестиваль «Lyatoshynsky Space» наголошує на важливості української культурної спадщини у світовому мистецькому контексті.
«Світ зараз готовий нас чути, але нам потрібно мати, що йому сказати — якісно, переконливо, змістовно. Борис Лятошинський, наприклад, — це композитор світового рівня, але наше з вами завдання — зробити так, щоб він набув світового значення», — підкреслив український композитор, заслужений діяч мистецтв України, директор Національної філармонії України Михайло Швед.
Музиканти Львівської філармонії також активно підтримують відзначення 130-літнього ювілею Бориса Лятошинського виконаннями творів композитора. Першим з концертів 17 січня стане вечір камерної музики Лятошинського від скрипальки Катерини Шалайської, віолончеліста Модеста Менцінського та піаніста Ростислава Федини. Три вибрані солістами твори належать до камерної музики композитора, запрошуючи до приватного діалогу з інтелектуальною, експансійною, глибокою у своїх емоціях музикою. Це - соната для скрипки та фортепіано, «Мелодія», транскрипція для скрипки та віолончелі Віктора Рекала, тріо № 1 для скрипки, віолончелі та фортепіано.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook