Військовий квиток повторно видадуть з двох підстав
07:35 26 жовтня 2022 р.
Аби отримати квиток повторно, військовослужбовець чи резервіст повинен написати особистий рапорт (заяву).
Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів) нагадало про Положення про військовий квиток, пише Dailylviv.com.
Військовий квиток - це документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) і визначає належність його власника до виконання військового обов'язку.
Повторно військовий квиток може бути видано за рішенням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (керівника відповідного підрозділу Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України, який відповідає за стан військового обліку). Аби отримати квиток повторно, військовослужбовець чи резервіст повинен написати особистий рапорт (заяву).
У Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу визначено такі підстави для повторної видачі військового квитка:
- непридатність військового квитка для дальшого користування; знищення військового квитка під час стихійного лиха; втрати або викрадення військового квитка;
- зміна прізвища, імені та по батькові військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста).
Видача військового квитка у зв'язку зі зміною прізвища, імені та по батькові здійснюється на підставі одержаного військовослужбовцем (військовозобов'язаним, резервістом) нового паспорта громадянина України.
Військовослужбовці (військовозобов'язані, резервісти) зобов'язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Про втрату військового квитка військовослужбовець зобов'язаний невідкладно повідомити безпосередньому командиру (начальнику) за місцем проходження військової служби, а військовозобов'язаний, резервіст - керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки (керівнику відповідного підрозділу Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України), в якому він перебуває на військовому обліку.
За зіпсуття або недбале зберігання військового квитка, яке спричинило його втрату, військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) відповідає за законом.
З 1 жовтня жінки 14 спеціальностей мають стати на військовий облік
За мобілізованими на військову службу відтепер зберігаються лише місце роботи і посада
Відстрочка від призову військовозобов’язаних працівників: роз’яснення для роботодавців
Повістки про призов на військову службу законно вручатимуть у чотирьох місцях
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook