Сьогодні розпочався призов резервістів від 18 до 60 років: їхні дії

10:06 23 лютого 2022 р.

Фото до новини

Президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад. 

Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний термін служби 1 рік. Про це повідомила Служба зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗС України, пише Dailylviv.com.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги (ОР-1).

Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

За призваними резервістами, згідно із Законом України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітня плата.

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву першої черги мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. 

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Довідково: 

- Резервісти першої черги оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

- Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку" дозволено впродовж доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

В Україні розпочнеться призов резервістів в особливий період

Два плани України у зв'язку з новим вторгненням Росії, - міністр

Cанкції замість дипломатії: Вашингтон не розмовлятиме з Москвою, яка воює в Україні

Кримінальної відповідальності за колабораціонізм та українофобію вимагають депутати Львівоблради

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів